Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Pašeráci uprchlíků blahořečí vládcům Evropské unie: Díky za skvělý byznys! Záměrný vývoz chaosu. Černoši z Eritreje nechtějí na vojnu. Tisíce nakažených AIDS. Naše domovy a rodiny Brusel bránit nechce.

Pašeráci uprchlíků blahořečí vládcům Evropské unie: Díky za skvělý byznys! Záměrný vývoz chaosu. Černoši z Eritreje nechtějí na vojnu. Tisíce nakažených AIDS. Naše domovy a rodiny Brusel bránit nechce.

12. 6. 2015

Tisk článku

Eva Valerie Maxová vysvětluje další z příčin ničivé uprchlické vlny z Afriky, která má potenci "vyvézt" k nám i neléčitelné choroby, a přidává možný recept na obranu - jejž bruselské elity jistě nevyužijí

Zatímco Evropská unie spekuluje nad kvótami a strategií rozmísťování afrických běženců, pašeráci lidí každý den vypravují další a další lodě s novými imigranty. Aby ne, když obchod s lidmi, vykazující prvky organizovaného zločinu, těmhle lidem podle odhadů jen loni vynesl 300 až 600 miliónů euro.

Cestovní agentura Evropský sen

Pašerácká síť je rozvětvená a zahrnuje mimo oblastí Středomoří a Blízkého Východu i subsaharskou Afriku. Svou roli zde hrají sociální sítě, které fungují jako nedílná součást marketingových operací pro největší ilegální cestovní společnost. Každému, kdo zaplatí, zprostředkuje tahle cestovka výlet za evropským snem o hojnosti a blahobytu.

PP

V době Facebooku se zájemci na stránkách konkrétních zprostředkovatelů dozvídají, jak je snadné se do Evropy dostat, třeba i s falešným pasem, a i když cestovní podmínky jsou obtížné, Evropa je pohostinná a přijímá otevřeně každého uprchlíka.

Může mít Libye na pašování zájem?

Pašeráci, kteří vysílají své lodě z chaotické Libye, nemají strach, práci mají zajištěnou, není, kdo by je stíhal, a i kdyby, za miliónové zisky to mírné riziko stojí. Možné výhrůžky a upozornění ze strany Europolu (policejní centrály EU) neberou vážně. Proč taky by také měli? Kromě jiného - libyjský armádní generál Khalifa Haftar na otázku šéfky evropské diplomacie Mogherini, zda Libye pomůže s potíráním pašeráckých sítí, odpověděl, že jeho země nemá zájem. Prý nebude spolupracovat s EU na žádném vojenském plánu a nedovolí vstoupit komukoli vojensky na libyjské území!

Evropa na černé bojovníky nečeká a nestojí o ně. Už teď oni sami poznávají, že usadit se v západoevropských zemích není zdaleka tak jednoduché

Nemluvě o slovech, která v roce 2013 pro Al-Džazíru vyhlásil libyjský ministra vnitra Salah Mazek, když řekl, že pokud Unie Libyi finančně nepomůže, spustí jeho země „záplavu“ emigrantů směrem k evropským břehům. Podezřelá tolerance šíření původně čistě libyjského problému přes Středozemí do Evropy činí dojem, že Libyi chaos vlastně nevadí. Ba dokonce na něm může mít i zájem.

Kdo skutečně profituje?

Otázkou je, v čí prospěch – a  především zda pouze ve prospěch pašeráků – jsou každodenně naloďovány tisíce bezejmenných běženců. Jsou ve hře jen obrovské pašerácké gangy, nebo na výnosném obchodu s lidmi mají zájem i politické špičky zainteresovaných států?

V touze po lepším životě zemřelo na moři už více než 3 400 běženců, letos zatím téměř 2000. Taková čísla uvádí agentura OSN pro uprchlíky. Fotografie tiskových agentur ukazují, že vratká plavidla, dřevěné bárky, nebo nafukovací čluny jsou přeplněné stojícími mladými černochy, kteří rozhodně nepůsobí dojmem lidí, ohrožených v zemi původu na životě. Jaká je země původu mladých černých „bojovníků“? Odkud utíkají?

PP koláž

Čtěte ZDE: Takzvaní uprchlíci: Třetí muslimská invaze. Má EU tajnou smlouvu s pašeráky? Austrálie se s nimi nemazlí - a je po problému. Orbán se ptá svých občanů. Občanská vzpoura v Německu? Je čas opustit unii

Krvavá Eritrea

Je to Eritrea, jedna z nejchudších východoafrických zemí světa. Její rozloha je kolem 117 tisíc km2.  Počet obyvatel činí přes 6 miliónů, přičemž mimo hranice Eritree žije milion lidí. Eritrejci patří mezi nejčastější žadatele o azyl na území EU. Nejpočetnější skupinou z devíti etnik v zemi jsou Tigriňové a Tigrejci, pokud jde o náboženství, v zemi lehce převažuje křesťanství nad islámem, který dává najevo svou touhu expandovat. Nevzdělaní Eritrejci se domlouvají především tigriňsky a tigrejsky, angličtinu ovládá vzdělanější část populace.

V zemi – prezidentské republice – vládne diktatura v čele s prezidentem Isaiasem Afwerkim, který stojí v čele Lidové fronty za demokracii a spravedlnost. Armáda, politické špičky a významní podnikatelé ovládají důležité podniky v zemi. Společnost je silně militarizovaná, v armádě pracuje na 600 tisíc nedobrovolných rekrutů, demokratické instituce nefungují. Vojna tu trvá od osmnácti let. klidně i do padesáti. Vojáci za mizivý žold ve státní službě ztratí mnohdy všechno, včetně své hrdosti. Tito mladí muži prostě prchají ze země před narukováním!

Opozice je zatýkána, držena ve vazbě a mučena, neexistuje národní tisk, svoboda slova, vyznávání náboženství. Pokud se někdo rozhodne tuhle zemi navštívit, měl by se nechat naočkovat proti břišnímu tyfu, meningitidě, vzteklině, malárii, tetanu a žloutence. I tohle je, vyjma 17 800 osob nakažených virem HIV (2012), realita, vztahující se k Eritrei.

Řešením není dát svou zemi všanc

Budeme-li nadšenci, smýšlejícími humanisticky, začneme eritrejské uprchlíky litovat a snad i chápat a budeme jim chtít pomoci. Brzy si však uvědomíme, že diktatury v současném světě vládnou a řešením místní politické situace zde není přijmout všechny tamní obyvatele, žijící v područí, na úkor omezování a ohrožení své vlastní svobody.

Místo nikam nevedoucích řečí a provokací s kvótami by měla EU raději začít jednat. Tvrdě, přímo, jasně a důrazně! Chránit sebe sama a Evropany!

Je jasné, že kritická situace v této chudé zemi dlouhodobě nahrává pašerákům lidí, kteří cíleně svými kampaněmi využívají neochoty místních mladých mužů postavit se proti režimu. Kde je poptávka, bude vždycky nabídka, a jak řekl o svém podnikání Libyjec, pašující lidi od roku 2006: „Nejsem zločinec, jen nabízím službu, která je žádaná.“ S padělanými pasy pak černé Eritrejce dovážejí kamiony do Libye, odkud mají pokračovat na lodích do Evropy.

Byznys se Evropě směje

Výnosný byznys, kde hrozí i smrt, komentuje pašerák slovy: „Pokud znáš moře, nejsi nenasytný a dodržuješ kapacitu lodě, můžeš pasažérům zaručit bezpečnou cestu. Žádná loď, kterou jsem naplnil lidmi, se nepotopila. To mi dělá dobré jméno mezi dopravci i u zprostředkovatelů.“ Zisky z pašování lidí jsou obrovské, stejně jako jistota, že si Italové na moři imigranty přeberou a postarají se o ně. Nakonec vzdálenost od libyjských břehů na nejbližší ostrůvek Lampedusa je pouhých 129 km. A zatímco se na ostrově vyloďuje jeden náklad, je v libyjském přístavu připravován druhý. Další „černí bojovníci“, kteří se mají vydat na moře!

A mezitím Evropská unie, která pověřila Frontex ochranou svých hranic, stanovuje kvóty, vyřizuje v azylových střediscích běžencům první žádosti o azyl a nestaví se k novodobému africkému exodu s razancí, jakou od ní Evropané očekávají. Pašeráci, kteří stojí proti ní, se jí v současné době smějí a tvrdí, že vždy najdou způsob, jak lidi do Evropy dovézt: „Studujeme Evropu, studujeme zákony, a čím více uzavíráte hranice, tím více na tom vyděláme.“

PP koláž

Čtěte ZDE: Uprchlický oheň zažehli Američané: Sami však žádné běžence nepřijmou. „Azylanti“ v Itálii již terorizují místní občany. Le Penová a každý s rozumem v hlavě zná recept. Ubráníme se?

Ani potopit lodě neřeší příčinu

Brusel neřeší příčinu, ale pouze následek, svým neaktivním a pasivním přístupem napomáhá organizovanému zločinu – pašování lidí, kteří se stávají obětí náborářů v cestě za snem o lepším životě. Organizované sítě jsou bezpečnostními odborníky přirovnávány k nadnárodním korporacím a spekuluje se dokonce o tom, že je v celé věci zapojen i italský organizovaný zločin. K převodu špinavých peněz využívají bankovního systému hawala, užívaného především v muslimském světě, který je neformální a založený na důvěře mezi (v tomto případě) kriminálními živly.

Evropská unie v souvislosti s tragickou událostí utonulých běženců v nedávné době uvažovala o potápění pašeráckých lodí, nakonec k tomu nedošlo a nedojde. Pokud by pašeráci o své lodě přišli, mohlo by to zpomalit, ne však zastavit jejich obchod.

Skutečné řešení k ochraně Evropy však spočívá v odhalování a likvidaci pašeráckých skupin, aby nemohlo dojít k vyplutí běženců na moře. Stejně jako v upozornění potenciálních běženců v zemích původu prostřednictvím mediální drsné kampaně, podobné té, kterou v letech 2013-2014 spustila Austrálie pod názvem „V Austrálii se neusadíte!“ S tím by ruku v ruce muselo jít zřízení detenčních zařízení pro běžence, kteří by k evropským břehům pronikli a další striktní postupy, chránící především zájmy Evropy.

Koho si domů pustíme, je na nás!

Evropa na černé bojovníky nečeká a nestojí o ně. Už teď oni sami poznávají, že usadit se v západoevropských zemích není zdaleka tak jednoduché. Čekání se časem promění v agresi, pocházející z frustrace -  nedostali to, co jim bylo slíbeno. Čeká je tvrdá realita, nepřátelská evropská majorita, která zavrhla multikulturalismus a vykazuje prvky xenofobního chování. Zatímco oni neznají jazyk, nejsou vzdělaní, většina neví, do jakého prostředí se dostala. Mladí zdraví muži, plní síly, bez žen. O co se v Evropě zasadí, čím ji obohatí? Sociálních a politických problémů i obav z klesající porodnosti původních Evropanů má Evropa v současné době dost a neví, jak z nich ven!

Pokud ze strany zodpovědných činitelů Evropské unie, kteří by měli reprezentovat názory občanů svých zemí, nezazní jasné „Ne! V Evropě se neusadíte!“, bude zločin organizovaný mašinerií pašeráckých gangů pokračovat. Obchod s lidskou důvěřivostí na cestě za snem, který se může změnit v hořké rozčarování a segregaci, nebo v tragédii už během cesty po moři. Místo nikam nevedoucích řečí a provokací s kvótami by měla EU raději začít jednat. Tvrdě, přímo, jasně a důrazně! Chránit sebe sama a Evropany!

Rázně pojmenovat a zaměřit se na primární zdroj afrického exodu. Jasně dát všem běžencům najevo, že právo, koho si do svého domu pustíme, je především na nás, kteří tady máme své domovy a svá srdce!

Zdroj.

PP


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Dvojí metr v &quote;humanistické&quote; EU: Migranti z východní Evropy poznávají bájné &quote;západní hodnoty&quote;. Ponižovaní a zotročení. Na Západě Litevci zažívají, jak se sami doma chovají k Rusům. Lepší jsou Somálci a Eritrejci?

Dvojí metr v "humanistické" EU: Migranti z východní Evropy poznávají bájné "západní hodnoty"....

Rudozelené Německo: Primátorem Hannoveru zvolen přistěhovalecký muslim. Šílení Němci stále vítají - a vedou zemi do záhuby. Londýnské poměry? Další velká města již čekají. Necháme si i zde „Usadit islám“?

Rudozelené Německo: Primátorem Hannoveru zvolen přistěhovalecký muslim. Šílení Němci stále...

NEJČTENĚJŠÍ

Veřejné doznání: &quote;Osévání mraků&quote; je realita. Dělají to skutečně všichni? To jsou ty naše konspirace. Co budou „skeptici“ tvrdit teď? Otevřenost není jen tak. Co za kroky bude následovat?

Veřejné doznání: "Osévání mraků" je realita. Dělají to skutečně všichni? To jsou ty naše...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky