Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Temná „demokracie“ Kyjeva: Všichni na kolena! Další miliardy dolarů pro oligarchy. Náckům dochází trpělivost. Třetí Majdan? Ne, okamžité popravy. Všední chaos v totalitě

Temná „demokracie“ Kyjeva: Všichni na kolena! Další miliardy dolarů pro oligarchy. Náckům dochází trpělivost. Třetí Majdan? Ne, okamžité popravy. Všední chaos v totalitě

1. 3. 2015

Tisk článku

Václav Danda komentuje situaci na Ukrajině v regionech zatím nedotčených občanskou válkou, kde velmi brzy může vypuknout povstání obyčejných lidí, zotročovaných novou mocí

Informace o dění na Ukrajině v posledních dnech z televizí a novin mizí. Korporátní média se  jen velmi neochotně a „okrajově“ věnují stahování těžkých zbraní z frontových linií – které v zásadě probíhá tak, jak bylo dojednáno v Minsku. Je to vlastně pochopitelné. K těžko skrývané nelibosti amerických jestřábů a jejich sice nepočetných, ale mocných a mediálně hlasitých spojenců v Evropě, se v zásadě daří příměří dodržovat a těžké zbraně skutečně z fronty postupně mizí.

PP

Jenže vytvoření demarkační linie znamená současně faktické uznání odtržení Doněcké a Luhanské lidové republiky. Je jasné, že s tím se Američané ale jen těžko smíří. Dodávky zbraní Kyjevu proto pokračují a budou pokračovat – skrytě i oficiálně – tak jako dosud. Protože však s nimi nacistické prapory žádnou díru do Ruska neudělaly, Polsko, pobaltské země i celé NATO je v „mezidobí“ budou intenzivně cvičit v ještě efektivnějších metodách zabíjení.

Podobnost nikoli náhodná

Není divu, že naše média nezajímá, jak se žije obyčejným Ukrajincům ve státě ovládaném válečnickou juntou. A to nejen na okupovaných územích někdejší luhanské a doněcké oblasti, které má Kyjev nadále pod kontrolou, ale také ve střední a západní části rozpadající se země. Zprávy, které z těchto regionů přicházejí, jsou často podobné těm z území dnešního Mosulu pod vládou Islámského státu. Jen místo asyrských soch ničí Banderovci všechny památky, které jakkoliv připomínají „prohranou“ druhou světovou válku a úspěšný boj proti nacismu.

To ale není jediná podobnost obou teroristických režimů vytvořených a vyzbrojovaných Washingtonem. Z území Sýrie a Iráku ovládaném islamisty nám televize ukazují, že pokud radikálové projíždějí se svými autokolonami ulicemi, musejí „civilisté“ zastavit a vzdát hold „bojovníkům“ smeknutím pokrývky hlavy. Banderovci tento rituál ještě zdokonalili. To už ovšem televize neukáží.     

 Na kolena, jede Majdan...

Fotografie automajdanu Lvov

Mezi ISILem a Trockým 

Na fotografiích z okolí Lvova vidíme, jak při přesunu kolony „automajdanu“ nejenže všichni „civilisté“ musejí se svými vozy zastavit a zaparkovat na kraji silnice, nejenže tak jako v Mosulu musejí rovněž všichni smeknout. Oproti islamistům ale Pravý sektor vyžaduje od civilistů pokleknout a takto vzdát hold „posvátné koloně majdanistů“. Pokud by někdo zůstal stát, nebo dokonce s autem nezastavil, riskuje, že „bojovníci Majdanu“ zahájí palbu.  Podle očitých svědků se tak už mnohokrát stalo. 

Tyto otřesné praktiky kopírující chování banderovců za druhé světové války, jsou jen jednou z mnoha „inovací demokracie“, kterou vítězní pučisté v zemi nastolili. Podle řady nezávislých pozorovatelů, to, co se dnes odehrává na Ukrajině lze přirovnat k prvním letům bolševické revoluce v Rusku, kdy v zemi probíhala občanská válka a neomezenou moc měly zločinecké „prapory“ kolem Lva Trockého a jeho hrdlořezů.  

Chaos v Kyjevem ovládané zemi

I mnohá prorežimní ukrajinská média si všímají raketového nárůstu trestných činů, počtu zločineckých band a množících se případů jejich despotických metod. Narozdíl od „bratrské“ České televize poměrně pravidelně informují, že v mnoha regionech „samostatně“ úřadují ozbrojené skupiny, které nastolily vlastní zákony. Rozmazlenější radikálové, kterým se nechtělo na jihovýchodní frontu, preferují raději pohodlné a „bezpečné“ týrání civilistů, hlavně starších lidí a žen.

Skupiny ozbrojenců přepadávají a obsazují podniky, „privatizují“ byty a domy, vyhánějí jejich majitele, terorizují a okrádají jejich obyvatele. Zákony pro ně neplatí. Média často přebírají komentáře a fotografie ze sociálních sítí, na kterých lidé dokumentují teror, jenž panuje v centrálních a západních regionech Ukrajiny. Občané mohou jen bezmocně upozorňovat na případy nelidského chování radikálních skupin napojených na oligarchy.

Co však je pro pučistickou vládu mnohem nebezpečnější, že do ulic vyrazil i Pravý sektor. Při čtvrtečním „Pochodu pravdy“ vinili banderovci popřevratové úřady z ekonomických problémů a korupce na Ukrajině. Kromě toho opakovaně výhrůžně sdělili, že jsou „nespokojeni s prací ministerstva vnitra i prezidenta".

Chaos v celé zemi narůstá. Kyjevská vláda táhne stát do stále větších hospodářských problémů a nespokojenost obyvatelstva s „majdanskou juntou“ exponenciálně narůstá.  Ukrajinská měna zaznamenala na konci února největší propad ve dvacetileté v historii. Za posledních dvanáct měsíců podle Financial Times její kurz vůči dolaru oslabil o 64 procent.

Za plyn platí Kyjev Rusku jen na dva tři dny dopředu, takže stále reálněji hrozí, že přes Ukrajinu opět přestane proudit i do Evropy. Zahraničními „experty“ nabitá „vláda“ jasně říká, že další (ještě neschválená a fakticky nenávratná) „půjčka“ od MMF ve výši 17 miliard dolarů kolaps země neodvrátí a požaduje dalších padesát miliard, ve shodě s tvůrcem „barevných revolucí“ finančním spekulantem Sorosem.

Lid versus německý boxer

Podle analytiků však tyto peníze mají především pokrýt „válečné ztráty“, které utrpěli oligarchové a naplnit zahraniční konta nových vládců – stejně jako tomu bylo po „oranžové revoluci“ 2004 u prezidenta Juščenka, premiérky Tymošenkové a jejich příbuzných a „spolubojovníků.“ Běžní občané z nich opět neuvidí prakticky nic, pouze ponesou důsledky „reforem“, tedy totálního ožebračení již beztak na hranici hladu balancujících lidí.

Ve čtvrtek požadoval mnohatisícový dav odstoupení Vitalije Klička, jedné z hlavních tváří Majdanu a po převratu starosty hlavního města. Boxer s německým občanstvím to označil za provokaci. Demonstranti zablokovali dopravu na Chresčatské ulici poblíž radnice a v rukou drželi transparenty jako „Kličko okradl jsi důchodce“, nebo „Starosto, ochraň naše děti před svými ‚reformátory‘!“. „Ať si opasky utáhne Jaceňuk a oligarchové!“ křičeli Kyjevané.

„Provokatéři zneužívají nynější obtížnou ekonomickou situaci na Ukrajině a rovněž zneužívají Kyjevany ke svým špinavým hrám,“ prohlásil na adresu demonstrantů  Kličko.

Azov s nacistickými symboly

Ukrajinští "demokraté" s nacistickými emblémy...

Nervózní náckové hrozí popravami

Co však je pro pučistickou vládu mnohem nebezpečnější, že do ulic vyrazil i Pravý sektor. Při čtvrtečním „Pochodu pravdy“ vinili banderovci popřevratové úřady z ekonomických problémů a korupce na Ukrajině. Kromě toho opakovaně výhrůžně sdělili, že jsou „nespokojeni s prací ministerstva vnitra i prezidenta".

„Čekali jsme po celý rok. Dali jsme jim šanci, věřili jsme, že se změní, ale nic se nezměnilo. Vláda je stále stejně zkorumpovaná a země je nadále řízena oligarchy. Vrazi z náměstí Nezávislosti dosud nebyli potrestáni. Tragédie Ilovajska se zopakovala v Debalceve," vzkázal novým elitám mluvčí Pravého sektoru Artem Skoropadskij.

Podle ukrajinského portálu Vesti, přišel mezi demonstrující banderovce i zástupce Generální prokuratury. Členové Pravého sektoru ho uvítali milými slovy, jež charakterizují podstatu i současný stav temné „demokratické revoluce“, kterou kvůli tlaku na Rusko Západ na Ukrajině stvořil a dodávkami zbraní a horami dolarů udržuje:

Třetí Majdan nebude - bude se okamžitě popravovat!"

PP


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Bude hůř: Zakážou nám všechno. Eurototalita stále na pochodu. Lejnová nám to osladí? Krátkozraké vášně v domácím rybníčku? Jde o budoucnost nás všech. Ještě budeme se slzami vzpomínat

Bude hůř: Zakážou nám všechno. Eurototalita stále na pochodu. Lejnová nám to osladí? Krátkozraké...

Artemis namísto Apollóna: Poletí Američané za pět let na Mars? Trump už třese plným měšcem. Chystá se nový vesmírný podvod? Lety Apollo na Měsíc byly kolosální mystifikací. Proč Sověti mlčeli? Pence už si brousí zuby

Artemis namísto Apollóna: Poletí Američané za pět let na Mars? Trump už třese plným měšcem....

REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky