Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Genocida na východě Ukrajiny: Na Slavjansk dopadají fosforové bomby. Kyjev používá taktiku spálené země. Premiér Doněcka žádá o vyslání ruských mírových sborů

Genocida na východě Ukrajiny: Na Slavjansk dopadají fosforové bomby. Kyjev používá taktiku spálené země. Premiér Doněcka žádá o vyslání ruských mírových sborů

13. 6. 2014

Tisk článku

Redakce Protiproud komentuje poslední dramatický vývoj na východě Ukrajiny a přináší rozhovor s premiérem Doněcké lidové republiky Děnisem Pušilinem pro polský Xportál

Kyjev dál bombarduje města ve východní části země a nic nenasvědčuje tomu, že by nově zvolený prezident Petro Porošenko dodržel svůj slib a ukončil „trestnou výpravu“ proti Luhanské a Doněcké republice do konce tohoto týdne, jak slíbil v den své inaugurace. Naopak, genocida se rozjela na plné obrátky.

PP

Ve středu v noci Kyjev bombardování posílil i použitím fosforových bomb, které zasypaly obytné čtvrti ve Slavjansku. Celý Slavjansk se tímto zločinem změnil v hořící peklo, ve kterém uhořelo i velké množství žen a dětí, které bomby zasáhly ve spánku. Tyto novodobé „Drážďany“ mohly být podle vojenských odborníků dílem amerického letectva, neboť Kyjevská armáda příslušnou munici nevlastní.

Situace na východě je stále kritičtější a už přerostla v humanitární katastrofu velkých rozměrů. Východoukrajinská města, odříznutá od zdrojů vody, elektřiny a plynu, mají být odsouzena k záhubě. Kyjev se zjevně rozhodl ke genocidě rusky mluvícího obyvatelstva.  Objevily se už i zprávy potvrzené oficiální kyjevskou generalitou, že kyjevská junta chystá  přestěhovat až 250 000 lidí ze západu na východ Ukrajiny a dát jim k dispozici obydlí a majetky po zavražděných Rusech.

V této situaci ve středu odjel premiér Doněcké lidové republiky Děnis Pušilin do Moskvy, aby se zúčastnil mohutné demonstrace na podporu svobody Luhanska a Doněcka. Znovu tady  zopakoval, že s Kyjevem jsou obě samostatné republiky ochotny jednat jen o humanitárních otázkách, ale požadují k tomu ruského prostředníka.

Nejvyšší představitelé Luhanské lidové republiky také požádali Rusko a dalších 14 států o uznání své nezávislosti. Po příjezdu do Moskvy Pušilin řekl, že rozhodnutí o nezávislosti Doněcké a Luhanské lidové republiky je nezvratné, a jednat o něm nelze: „Po tolika úmrtích a po násilnostech ve Slavjansku, Kramatorsku, Oděse či Mariupolu už nelze hovořit o jednotné Ukrajině.”

Doněcká lidová republika chce s kyjevskou vládou vyjednávat pouze o vytvoření humanitárních koridorů pro evakuaci civilistů, o výměně zajatců a o odvolání okupačních vojsk ukrajinské armády operující na východě.

Protože naše ani západní média nepřinášejí objektivní informace z dění na východě země, chceme naše čtenáře seznámit s rozhovorem, který poskytl premiér Doněcké lidové republiky nezávislému polskému serveru. I když se situace na „východní frontě“ mění každým okamžikem, přesto jde o jedinečné svědectví o odvaze a odhodlanosti obránců Doněcké a Luhanské republiky.

Včera byl na premiéra Doněcké republiky spáchán přímo před vládní budovou ukrajinskou tajnou službou atentát. I když jeho vůz vylétl do povětří on sám atentát přežil….. 

Bude deklarace spolupráce mezi Luhanskou a Doněckou lidovou republikou krokem směrem vpřed k vytvoření nezávislého Nového Ruska?

Je možné, že to bude Nové Rusko, avšak to je jen jeden z možných scénářů. Nevylučujeme, že půjdeme dále, mnohem dále.

Je jednou z možností i připojení k Ruské federaci?

I tuto možnost zvažujeme, ale prvním krokem bude Nové Rusko. Může to být počátkem širší spolupráce. Je možné, že se k nám připojí další republiky a Podněstří, protože mnoho dalších západních regionů vyhlásilo připravenost uspořádat lidová referenda.

pp

                Šéfredaktor polského Xportalu Bartosz Bekier s Děnisem Pušilinem

Kvůli zaujatému zpravodajství o dění na Ukrajině nemají ani Poláci dostatek informací o zločinech páchaných Kyjevem. Co nám o nich můžete říci?

Hlavní věcí, která by neměla být utajována před celou společností a médii, která pravdivě informují o probíhajících událostech, je fakt, že každý den umírají naši lidé. Nejhorší je, že armáda je nasazována proti vlastnímu národu. Je to absurdní. Takzvaná „protiteroristická operace“ není nic jiného, než použití armády proti vlastnímu lidu. Bez ohledu na to, jak špatným prezidentem Janukovyč byl, nevydal by nikdy takový rozkaz, dokonce i když měl příležitost jej vydat proti demonstrantům na Majdanu. Armáda přísahala věrnost lidu a nyní je využívána k jeho zničení. To je strašný zločin.

Další monstrózní zločin se odehrál před několika týdny v Oděse. Lidé byli upáleni zaživa. Od konce druhé světové války zde k ničemu podobnému nedošlo a nyní můžeme říct, že jsme to měli možnost sledovat v přímém přenosu – na Youtube je dostatek obrazového materiálu. Je děsivé, že mládež, která se tohoto zvěrstva účastnila, je podporována kyjevskými politickými elitami. Nejenže je to nemorální, ale rovněž to přispívá k eskalaci konfliktu a dokazuje, že nacismus na Ukrajině stále existuje. Polsko pod jeho vládou v nedávné historii také trpělo. Vaši prarodiče, kteří přežili, si tuto dobu ještě dobře pamatují.

Tentokrát podobný požár vypukl na území Ukrajiny. Pokud by Luhansk a jihovýchod Ukrajiny nepovstal, rozšířil by se dále. Proto nás mrzí, že Evropa nereaguje a nepokouší se postavit současným nacistům na odpor. Když už mluvíme o historii, neměli bychom zapomínat, že i samotní němečtí nacisté Banderou a jeho stoupenci opovrhovali, poněvadž byli zděšeni jejich nevídanou krutostí. Nyní se tito lidé objevili znovu, vynořili se jakoby odnikud a byli využiti při státním převratu, který dosadil současné vládnoucí „autority“ v Kyjevě k moci.

PP koláž

Čtěte ZDE: Nová taktika Kyjeva v čele s Porošenkem: Nepomáhá bombardování? Vyhladíme města uzavřením zdrojů vody a odpálením chemiček! Myslí Washington na jaderný útok?

 V Polsku panuje přesvědčení, že Doněcká lidová republika existuje jen díky podpoře Ruska. Chtěl bych se zeptat – pokud to tedy není předmětem utajení – jaké obranné prostředky republika má a zda se obáváte ukrajinské intervence?

Vynaložíme veškeré úsilí k naší obraně s tím, co máme – dobrovolníky a vybavení. Nepřipravovali jsme se na válku, dokonce ani na revoluci – jde o skutečné lidové povstání. Jak jsem již řekl, uděláme vše co bude v našich silách, abychom se ubránili, nicméně nemůžeme vyloučit možnost, že požádáme Rusko o rozmístění mírových sborů, poněvadž jsou proti našemu lidu nasazeny tanky a dělostřelecké systémy (raketomety) GRAD. Je to asymetrický konflikt.

Nedisponujeme takovými zbraněmi a ani je nechceme v naší zemi používat, poněvadž ji nechceme zničit. Jsme tady doma, nejsme žádní hosté. Nevnucujeme naše názory druhým, ale v naší zemi máme právo rozhodovat, co je pro nás dobré a co špatné, kdo je hrdina a kdo nacista, které pomníky bychom měli postavit a jakým jazykem chceme mluvit. Nemáme nic proti ostatním jazykům. Náš Donbas je multietnickým regionem a jsme tolerantní vůči druhým. Neodehrály se zde žádné etnicky motivované konflikty mezi Rusy a Ukrajinci, ani proti Židům nebo příslušníkům kavkazských národů, třebaže v jiných regionech jsme tohoto mohli být svědky.

Cílem současné kyjevské propagandy je rozdmýchat nenávist mezi Rusy a Ukrajinci zkreslováním historie, hanobením společné historie našich předků, kteří vždy stáli bok po boku v různých politických situacích. Kdo z toho profituje? Vnější síly. Tato propaganda má geopolitické pozadí. Jejím cílem je rozdělit stát do menších celků, aby jim bylo možné např. vnutit půjčky MMF a aby bylo snadnější s těmito územími manipulovat, jak se tomu v současnosti děje s Jaceňukem, Turčynovem a dalšími v Kyjevě. Je to zcela jasně viditelné.

Chtěli bychom se vás zeptat, jaký bude ustaven společenský a ekonomický systém v Doněcké lidové republice. Je hodně spekulací o znárodňování, boji proti oligarchům atd.

Není to tak, že bychom plánovali zavést nějaký strnulý systém – a určitě neplánujeme zavést komunismus. Zprávy o znárodňování se týkají pouze klíčových průmyslových odvětví, které byly ukradeny našemu lidu. Nemá to nic do činění s malými a středními podniky. Naopak – těm plánujeme pomoci. Ukrajinská kriminální oligarchie byla zkorumpovaná až do morku kosti a všem pokusům o poctivou podnikatelskou činnost byly kladeny překážky na všech úrovních. Ti, kterým se podařilo uspět byli buď hrdinové nebo kriminálníci, protože podmínky je nutily vytvářet různé postupy, aby prostě přežili. Kromě neustále se zvyšujících daní je různé instituce nutily k úplatkům. Chceme s tímto skoncovat a tuto situaci změnit.

Poslední otázka. Co byste vzkázal Polákům, kteří stojí v opozici proti atlanticismu, existenci základen NATO a přítomnosti amerických vojáků v Polsku?

Mám velkou prosbu k Polákům, kteří mají otevřené oči. Pamatujte na své kořeny! Jste také Slované. Je zde více toho, co nás spojuje než rozděluje. Stojíme na opačných stranách barikády jenom kvůli cizím politickým ambicím. A to je to, co vnější síly chtějí: rozdělit Slovany, aby jimi bylo možné lépe manipulovat. Můžeme žít jako naši předkové. Obnovme jejich hodnoty, tolik odlišné od „hodnot“ dneška. Nepřipusťme zničení našich tradic. Je docela možné, že naše dnešní činy znamenají počátek opětovného sjednocení Slovanů.

Zdroj.

pp


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Jediný, který to říkal od počátku: Ani prosperita, ani demokracie. Unie slouží  pouze Německu. V Evropě není mír díky EU, ale přesně naopak. Vnutí nám imigranty? Bát se Ruska je směšné. Czexit? Jen zázrakem!

Jediný, který to říkal od počátku: Ani prosperita, ani demokracie. Unie slouží pouze...

Dnes i u nás můžeme volit Salviniho: Šokující, protože úplně normální projev. Evropa pod mocnou ochranou. Hrůza vatikánských marxistů. Šance na záchranu. Čí zbrojnoši chceme být? Klíč pro racionální volbu

Dnes i u nás můžeme volit Salviniho: Šokující, protože úplně normální projev. Evropa pod...

NEJČTENĚJŠÍ

Dokonalé spiknutí: Digitální vražda a vymazání ze světa. Mašinerie ukázala svou sílu. Jak zlikvidovat nepřítele Deep state? Okno také do naší blízké budoucnosti. Zkuste nahlas říci Alex Jones. Tohle tu ještě nebylo

Dokonalé spiknutí: Digitální vražda a vymazání ze světa. Mašinerie ukázala svou sílu....

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky