Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Poděkování

Vážený pane Hájku,

děkuji Vám za články věnované v posledních dnech analýze situace v Sýrii. Jsou přesné a precizní.
Zvláště děkuji za Vaše shrnutí trestuhodné vojenské operace.

Mnohé vypovídala také část tiskové konference, na níž hovořil gen. Sergej Rudskoj a kterou, zřejmě nedopatřením, vysílala ČT 24...

Srdečně

Lenka Kločková

Panáčkování a trpělivý Putin

Vazena redakce,

je az k nevire, do jakych hlubin a chaosu se propada americka zahranicni politika v zoufalem pokusu si udrzet svoji "imperialni posici" v rychle se menicim dnesnim svete, kde, jak se zda, ma stale mene "priznivcu", zejmena mezi logicky uvazujicimi jedinci i vladami. To se samozrejme netyka te ceske, ktera "v predklonu" panackuje pred americkymi zajmy. Projevy v ruznych komentarich o syrske situaci, kdy ruzni predstavitele verejneho zivota primo hyrili bojechtivymi "hesly" a u nichz lze zcela logicky predpokladat, ze po prvni salve by byla nutna vymena jejich slipu, je jen dalsim prikladem, jakoby jsme ho potrebovali, kterou casti sve anatomie pouzivaji k mysleni.

Temto "rusobijcum" typu Kalouska zrejme uniklo, ze dnesni Ruska Federace neni Sovetsky Svaz a Putin neni Breznev. Jeho "posedlost Ruskem" se zda byt jedinym smyslem jeho politickeho zivota, mimo "asistence" u vsech moznych lumparen v neprospech ceskeho statu a naroda. Jeho "napoleonska" natura v cele politicke strany, ktera se muze schazet v telefonni budce je opravdu na povazenou v dobe, kdy jiz opravdu nema co nabidnout, co by davalo nejaky smysl. Mel by si vzit priklad z pana Pelikana, ktery pry uvazuje o vystoupeni z politiky. Ten se alespon zda mit nejaky smysl sebezachovy, nez se kostlivci budou drat ze skrine a Nikulin ho zacne ve snech strasit.

Muzeme byt jen vdecni panu Putinovi, jehoz neobvykla "zdrzenlivost" v reakcich na nescetne provokace ze stran NATO nas, zatim, ochranilo pred svetovym konfliktem. Jak rekl Einstein pred mnoha lety, tato valka se bude vest vyspelymi technologiemi, ta dalsi jen klacky. Rozdil v mysleni Ruska a Ameriky nemuze byt markantnejsi. Amerika videla valku na svem vlastnim uzemi v 18. stoleti. Jeji hruzy nelze uprit, ale ve srovnani s ruskymi ztratami behem druhe svetove valky, kolem 20 milionu, neni o cem hovorit. Kolektivni pamet ruskeho naroda neupadla v zapomenuti, spise naopak. At je Putin jakykoliv, dal Rusum zpet jejich viru a hrdost.

Zatim to vypada, ze Cesi, diky svym vladam, jsou odsouzeni se opet a znovu hrbit s cepici v ruce. A pani Jourova se desi, jak vysvetli v Bruselu nase "buranske chovani". Snad by mela zacit sebereflexi u sebe, jak neco udelat pro narod za svuj kralovsky plat 400 000 Kc za mesic. A takovych "parazitu" jsou tam tisice. Jako obycejne, Cesi vzdy skonci na "spatne strane". Narod, ktery byl znam svou tvorivosti a talentem, vyspelym prumyslem a potravinove sobestacnosti. Dnes je pouhym "najemcem" ve svem vlastnim dome, obeti kolosalniho podvodu, z nehoz asi jiz neni uniku. A Blanicti rytiri nikde....

Srdecne z Kanady
George Smekal, Ontario, Canada.

Podivná demokracie

Spojené státy americké obvinily z chemického útoku v syrském městě Dúmá syrského prezidenta i Rusko. Připravily tak okamžité vojenské potrestání, ke kterému se ráda připojila i Francie, (zřejmě si tak chce zvýšit uvadající kredit druhořadé mocnosti tím, že napadne zemi, která je zdevastována několikaletou válkou). Americká velvyslankyně při OSN dokonce hned zkraje prohlásila, že USA na Sýrii zaútočí bez ohledu na vyjádření Rady bezpečnosti.

Jsem plný údivu a obav, co se to s tou západní demokracií, mnohými tak nekriticky obdivovanou, děje? Je snad jejím novým atributem, že nejprve trestá a poté dokazuje? Je standardní nejprve okamžitě odsoudit a potrestat a až poté hledat důkazy o vině domnělého viníka? Poslední dobou takový postup vídáváme až příliš často a důkazy o vině se navíc časem jaksi rozplynou do ztracena. Pokud západ sklouzává k takovému jednání, začíná být s jeho demokracií asi něco v nepořádku. Zvláště když nerespektuje ani názory a stanoviska mezinárodních organizací, jejichž založení sám inicioval a které mají být nezávislým arbitrem mezinárodních sporů. Kladu si otázku, co je účelem takového jednání? Vyvolání dalšího světového válečného konfliktu? Pokud ano, tak toto jednání je sebevražedné.

Jan Souček
Plzeň

Co má či nemá dělat novinář?

Nezodpovědní novináři mají na společnost skutečně zničující vliv. Ještě netušíme, jaký motiv ta tragická událost na Slovensku měla. Klidně to mohla být třeba partnerská žárlivost. Ale stateční novináři již píší o "útoku na demokracii" či "útoku na svobodu slova".

Kolik lidských obětí způsobuje v konečném důsledku práce "příliš aktivních" novinářů? Princezna Diana, Iveta Bartošová...a jistě by šlo pokračovat.

Kromě toho, zůstaneme-li u motivu investigace jako příčiny slovenských vražd, i na to lze hledět různými úhly. Kdybychom z Ameriky bezhlavě nepřebírali všechny nesmyslné jevy a tendence (politickou korektnost, genderovou vyváženost atd.) včetně investigativní žurnalistiky, k této tragédii by nedošlo.

Investigativní žurnalistiku lze chápat také jako šmírování samozvanými (někdy postpubertálními) strážci morálky a zákonnosti.

Vždyť věcně - má-li ten novinář relevantní informace o trestné činnosti, je ze zákona povinen oznámit je orgánům činným v trestním řízení - nikoli to skladovat v zásuvce a čekat na vhodnou chvíli ke zveřejnění. Pokud má jen své domněnky, je nekorektní tyto zveřejňovat. Ale takové to jejich obvyklé "mohlo by se jednat i o ...." či "nelze vyloučit že..." není ničím jiným než bulvarizací často nevinných osob za účelem zvyšování vlastní popularity a zisku.

Jinými slovy, jako vyznavač konzervativních hodnot vidím možnost jedinou: vyšetřovat má výhradně policie, soudit má výhradně soud. Ostatně na tu policii nyní na Slovensku došlo nakonec tak jako tak. Zajímala by mě aktuální frekvence celotělního třesu oněch dosud tak odvážných investigativců. Tipuji, že se z jejich strany nad předmětnými (podezřelými) tématy zavře voda navždy. Věc zůstane na policii a tak to má být.

T. M. Miklas

Floridská střelba na objednávku?

Vazena redakce,

Opet a znovu jsme svedky dalsiho "incidentu" na americke skole, kde doslo k zabiti 17 studentu a zraneni dalsich 15. Jako obycejne jsou z toho vineny pouzite zbrane. Tato zvracena "logika" je dnes a denne vtloukana do mysli verejnosti, zvlaste pak novym generacim. Nikoho vubec nezajima skutecne pozadi teto situace a jiz vubec ne hlavni statni media, ktera nejsou nicim jinym nez hlasnou troubou systemu, ktery jiz dlouho usiluje o odzbrojeni civilniho obyvatelstva za kazdou cenu a nezastavi se ani pred obetovanim zivotu nevinnych americkych deti, aby dosahl sveho. Je to typicky aspekt bazne establishmentu svych vlastnich obcanu. Nikdo nemluvi o Svycarsku, kde vsichni muzi vojenskeho veku maji doma kompletni vyzbroj vcetne samopalu, ktery vi, jak uzivat. Podle demagogu zakazujicim zbrane sporadanym obcanum by to melo teoreticky vest k nesmirnym "krveprolitim". Opak je pravdou.

Nyni k faktum, ktere nejsou verejnosti znamy. 5. ledna 2018 osoba z okoli Nikolase Cruze oznamila FBI na verejne lince, ze tento jedinec vlastni zbran, chova se eraticky a ma sklony k zabijeni, s nimiz se ani netajil na socialnich sitich, tedy dokonaly "kandidat" na cin, ktery posleze uskutecnil. Tato informace, podle FBI protokolu, mela byt zaslana do sluzebny v Miami a prislusne vysetrena. Byla vsak uplne ignorovana. Pote Direktor FBI Wray prednesl jiz standartni rec, kde sliboval, ze vse vysetri a pronesl dalsi otrepane fraze, kterym jiz zadny soudny obcan nemuze verit, je to vecne "ohrivana polevka". Zarny priklad incidentu, kteremu mohlo byt zabraneno. Ukazalo se totiz, ze Nikolas Cruz byl mentalne nemocen a pod vlivem psychotropnich medikamentu. FBI a Ministerstvo Justice byly po radu mesicu varovany o jeho umyslech a delalo pro to.... nic. Je tedy nabiledni, ze tento incident mel znovu "rozjitrit" volani po odzbrojeni obyvatelstva, zdalo by se, ze dokonce sleduje urcity "harmonogram"... a pak nasleduji jiz standartni "narky" nad rozlitym mlekem.

Kanada ovsem neni vyjimkou. Pred par lety Kanadska Jizdni propustila na svobodu muze s "teroristickymi sklony" jehoz trestni rejstrik by mu mel zajistit delsi pobyt na statni utraty. Avsak "lidumilna justice" dosla k jinemu nazoru. Jiz den po svem propusteni tento "vytecnik", vybaven pistoli, prosel bez potizi do kanadskeho Parlamentu a byl zastrelen mistni ochrankou az u dveri mistnosti, kde prave dlel Ministersky Predseda. Jako na povel se opet rozjela tirada v kanadskem tisku a dalsich mediich, ze je treba "zprisnit" zakon o drzeni zbrani. A tak to jde porad dokola, ani Ceska Republika, zeme s nejprisnejsimi podminkami pro ziskani osobni zbrane neusla pozornosti EU, dalsiho "hlidaciho psa" globalistu, kteri se zdaji disponovat bezednymi financnimi prostredky, aby konecne dosahli sveho a nastolili totalitu, o ktere se mohlo komunistum jen zdat... Kdyz uvazime, kolik prostredku bylo jiz bezucelne vyplytvano, tato planeta by jiz nemela znat hlad a nemoci. Ovsem to je to posledni, co tyto "nadlidi" zajima, oni se citi zakonite predurceni k totalnimu rozhodovani o tom, co je pro lidstvo dobre. Kazi vodu, piji vino. Jako vzdy.

Srdecne z Kanady,
George Smekal, Ontario, Canada

1 ... 3 4 5 6 7 ... 84
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky