Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Zpověď inteligenta

Vazena redakce,

dnes jsem mel moznost shlednout rozhovor s panem Hrebejkem na DVTV s Emmou Smetanou, po rade jeho vyroku v mediich ohledne pana presidenta Zemana a potazmo jeho volicu. Nebyl jsem prilis prekvapen, jelikoz tento pan se zda na stejne vlnove delce s dalsim velikanem ceske "inteligence", bulvarnim spratkem Pavlem Novotnym, vcetne bezbrehe arogance a pocitu nadrazenosti, kterou se ani nepokousi skryvat. Nyni, jako hrdy obyvatel Smichova se rozhodl prispivat k "osvete" teto casti Prahy s tim, ze se k tomu citi povolan.

Pote, co mu bylo pripomenuto, jak pohrda temi, kdo nesdili jeho nazory, zacal chrlit nic nerikajici naucene fraze, jez opakovane odrikaval. Neni bez zajimavosti, ze toto pohrdani sdili s pani Clintonovou pro volice D. Trumpa. Je pozoruhodne, jak tento pan, ktery svou vizazi pripomina namysleneho sysla, je schopen tocit filmy prave pro ty "menecenne", z kterych vlastne zije. Ale to mu zrejme, v jeho aroganci, vubec nedochazi, jako ostatne cela rada dalsich veci. Ma plna usta demokracie, ale vysledky voleb ignoruje. Takze "demokrat" k pohledani.

To mozna vysvetluje jeho stanovisko, jelikoz jeho "modlou" stale zustava president Havel, k jehoz odkazu se hrde hlasi. Mluvi o "komousich", extremistech v SPD a dalsich "nekalych" organisacich, ktere odporuji jeho mysleni. Dokonce je obvinuje ze slepoty. Jak vidno, pan je take, mimo jine, i vtipalek. Asi to patri do popisu prace bohema, jak se sam nazval. Pokud mi pamet slouzi, tento termin je pouzivan ve spojeni s "odrudou" lidi, kteri ziji vicemene ve svem vlastnim svete, ktery je vzdalen od primarni spolecnosti a jejich prirozenych pravidel a zvyklosti. To je snad jedine, co pan reziser "trefil"... jinym slovem exot.

Z Kanady zdravi
George Smekal, Ontario, Canada

Co podepsal ministr Mettnar v Marrákeši?

Počátkem května se ministr Mettnar v demisi zúčastnil v Marrákeši euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji, (tzv. Rabatský proces). Vzniklá Marrákešská politická deklarace a Marrákešský akční plán do roku 2020, vzbuzují obavy, zda nejde o další snahy o posílení, resp. legalizování migračních toků z afrických zemí do Evropy.

Uvedená konference, dle veřejně přístupných zdrojů, považuje migraci za zdroj ekonomického růstu a rozvoje, vyzývá k organizování pravidelné a řádné migrace a mobility mezi Afrikou a Evropou a klade důraz na odbourání překážek bránících v migraci nejen uprchlíkům, ale i ekonomickým migrantům. To je jen malá část obsahu této deklarace tak, jak ji uvádí různé zdroje dohledatelné na internetu. Jak ministr Mettnar, tak premiér v demisi A.

Babiš naopak tvrdí, že šlo o nezávazný dokument, který má naopak bránit nelegální migraci a bojovat proti pašerákům lidí a zprávy o podpoře migrace označují za dezinformace. Nebylo by tak nejlepší, kdyby vláda plné znění tohoto dokumentu uveřejnila například na stránkách MV ČR? A nemají občané právo být s takto zásadním dokumentem seznámeni? Jinak než nezvratným zveřejněním skutečnosti případné dezinformace vláda nevyvrátí a jen posílí domněnky, že podpis tohoto dokumentu byl pouze dalším předstupněm k podpisu Dublinu IV. Maďarský ministr vnitra Marakéšskou deklaraci podepsat odmítl. Takže zřejmě tak zcela nevinná a nezávazná nebyla, že vládo v demisi?

Jan Souček

Plzeň

Kultura nepovznášející ducha

Vážená redakce!

Před pár dny jsem si na vašich stránkách přečetla článek o provokativní perverzní hře brněnské Kavárny v Brně. Byla jsem šokována, co si už současní morálně vyšinutí „umělci“ dovolují a ještě si troufají to nazývat uměním. Hned jsem začala hledat, zda se konají nějaké protesty proti uvedení tohoto nestoudného představení. Naštěstí tato ďábelská hra nerozhořčila jen moje srdce, ale našli se i mnozí slušní lidé, kteří zorganizovali akci protestu a vytvořili petici.

Sice bylo napsáno pár článků, ale domnívám se, že jsou lidé málo informovaní o tomto rouhání. Protiproud by měl na toto téma psát více textů, upozorňovat čtenáře na strašné následky pro náš národ, jestli bude mlčet či bude lhostejný k těmto nestoudným excesům morálních šílenců.

Mimochodem, nedávno jsem psala protestní dopis členům Rady Karlovarského kraje, v němž jsem vyjádřila svůj negativní postoj k provokativní výstavě pana Knížáka v Karlových Varech. Odpověděli mi, že je „…fascinuje moje přesvědčení o tom, co je v umění morální či nemorální…že patřím mezi lidi, kteří by umělecká díla nejraději pálili na hranicích a pro demokratickou společnost jsem větším nebezpečím a zlem než „sebezvrhlejší“ umělec.“ Někteří se mi zdvořile snažili vysvětlit, že vlastně současnému „umění“ vůbec nerozumím, protože tvorba pana prof. Knížáka je velmi kladně přijímána nejenom u nás, ale i v zahraničí a byl oceněn nejvyšším prezidentským vyznamenáním.

Je strašné, že lidé nacházející se u moci nechápou, že jedním z jejich nejdůležitějších úkolů je vytvářet podmínky pro mravní povznesení národa. Podporou podobných morálních šílenců pod falešným pochopením svobody vláda koná zcela protikladně – vytváří podmínky, při nichž se plodí darebáci a lidské zrůdy.

Jak řekl anglický politik Edmund Burke před několika stoletími „K vítězství zla je nutná jedna podmínka – aby dobří lidé mlčeli“. Věřím, že vy nebudete mlčet a budete vyzývat lidi na akci protestu konanou 26. května 2018 v Brně organizovanou římskokatolickým knězem V. Trmačem a také připojit svůj podpis pod petici.

Chtěla bych také upozornit na překrásné ohlasy pod peticí. To je živý hlas českého národa. Bylo by např. dobré u vás na portále vytvořit přehled těchto ohlasů. 

S pozdravem

Horáčková

Umíme se bránit

Vážený pane Hájku,

byla jsem nesmírně potěšena, způsobil jste mi velkou radost těmi pár řádky "Den vítězství" v Zombie se vrací. Jsou totiž nesmírně pozitivní, dodají lidem sílu a víru v nemožné - a ta vytvoří naší budoucnost. Stovky lidí si ta slova přečtou a uvěří, tu myšlenku tak mnohonásobně posílí a vesmírné zákony to zrealizují. Řekl jste, co chcete a tak to bude. Přesně tak jak píšete "umíme se bránit" - a já dodávám myšlenkou a modlitbou.

Vzpomeňte na slova, kdy jste vyslovil výzvu a přání na konci svých několika článků - aby před.vl. Sobotka odstoupil. Trvalo to sice více jak 1 rok, ale stalo se. Viděli jsme ten pomalý, postupný, ale jistý sešup. A dokonce se to stalo jaksi téměř bez povšimnutí, odešel, zmizel, ani pes po něm neštěkne. Takovou sílu dnes mají myšlenky.

Děkuji ji Vám za to, že říkáte to, co chcete, aby se zrealizovalo. Vaše články se velmi dobře čtou - máte dar velmi dobře skládat slova do vět, vytváříte něco více než jen pouhý čtivý článek. Máte velkou sílu, velké možnosti a využíváte je pro naše dobro. Díky za to!

Přeji krásný den

Celestina

Na prahu globální totality

Vážený pane Klausi,

dovolila jsem si reagovat na Váš text.

Ideální ekonomické systémy nebývají. Vědci do dnešní doby vedou spory o tom, který systém je efektivnější, socialistický či ten kapitalistický? Já osobně se domnívám, že oba systémy jsou špatné a oba vytvářejí takové vnitřní zákonitosti, které nevyhnutelně vedou k totalitarismu, což znamená, že mohou dlouho a efektivně fungovat pouze v podmínkách totalitních režimů. Avšak v současné situaci diskuse o efektivnosti toho či jiného systému ztratily smysl. Nepovšiml jste si snad, že svět kráčí mílovými kroky k úplné automatizaci a robotizaci? Blíží se doba, kdy bude moc dobře, když bude mít pracovní místo alespoň pět procent obyvatel celého světa. A v těchto podmínkách sám kapitalismus nebo to, co Vy nazýváte tržní ekonomikou, pozbývá veškerý smysl.

Průmyslová výroba prakticky nebude vyžadovat lidskou práci. V průměrných tvůrčích profesích bude člověk postupně nahrazen umělým intelektem. Svět se rychlými tempy posune k totalitní společnosti všeobecné materiální hojnosti, kde pracovat už nebude povinností a miliardy lidí již nebudou nuceni ke každodenní povinné práci. Peníze ztratí svou nynější funkci a nahradí je jakési body, které budou v dostatečném množství vydávány všem loajálním a těm, kteří nepředstavují hrozbu režimu. Jistě chápete, že lidé osvobození od každodenní práce v té kulturní atmosféře, kterou dnes máme, začnou nevyhnutelně degradovat, včetně degradace mravní. Globální kontrola nad každým člověkem se stane nutností kvůli stabilitě systému. Kontrola, včetně čtení myšlenek, se stane všedností. Totalitní režim prakticky zabezpečí likvidaci zločinu, chuligánství a neadekvátního chování.

Pod pozlátkem úplné lidské svobody v kultuře a v umění bude pokračovat všedovolenost. Postupně budou legalizovány všemožné zvrácenosti. Smyslem života člověka se stane ničím neomezená, nekonečná zábava a požitky, včetně těch nejnižších. Budou servány všechny roušky z intimní sféry - zvrácené fantazii, které jen přijdou člověku na mysl a veřejné orgie se stanou běžným a vytouženým trávením volných chvil.

Ano, je to strašné jen pomyslet, jaké perspektivy nás čekají a tak se nechce uvěřit, že by civilizované lidstvo něco takového dopustilo. Jenže systém totalitní kontroly se už aktivně a otevřeně testuje v Číně (1, 2):

Jsem přesvědčena, že vývoj podobných technologií se testuje i v jiných předních světových zemích. 

Z tohoto důvodu v souvislosti s tímto, pane Klausi, už není vůbec důležité vést polemiku o efektivnosti toho či jiného systému. Spása lidstva spočívá pouze v zachovávání mravnosti a duchovně-mravním povznesení lidstva. Jen tak lze udržet lidstvo od přeměny v lidský skot.

Vážený pane Klausi, v celém světě jste uznávanou autoritou, proto by bylo velmi ušlechtilým činem, kdybyste se zabýval myšlenkou, jak si v rámci všeobecného materiálního blahobytu zachovat lidskost a člověka jako Boží stvoření.

Děkuji Vám za pochopení 

Srdečně

Karpova

1 2 3 4 5 ... 84
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky