Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Stoltenberg

K článku pana Dugina v Protiproudu malou poznámku.

 

Rétorika pana Stoltenberga má naivní podtón v tom smyslu, že na pozadí nových závodů ve zbrojení a prohlášení pana Trumpa k raketám středního doletu se pan Stoltenberg snaží trénovat údajnou uspávací naivitu Ruska apelováním na dobré vztahy Ruska k Evropě, pro jejichž udržení bude Rusko naivně přihlížet stupňování americké agresivity, jako by evropské NATO bylo jiné než americká okupační armáda v Evropě.

 

Reakce Trumpa na představení nových zbraňových systémů Putinem jeho politrukům musela zákonitě přijít. NATO i US army si moc dobře uvědomuje, co představují nové vícehlavicové, až dvacetinásobně nadsonické systémy nejen pro Evropu.

 

Vojensko-politické časově vzdálenější souvislosti často filosofům chybí. Souvislostí je víc, zejména s pozicí Trumpa, ale toto prozatím stačí.

 

J. Hamouz

Oslavy a vlastenectví

Vazena redakce,

shodou okolnosti jsem byl na navsteve v Praze behem oslav vzniku nezavislosti ceskeho statu. Podle nekterych zdroju byly oznaceny ceskymi medii za dustojne a dobre zpracovane, zejmena pak co do jejich mnozstvi. Nejsem zdaleka povolan k nejakemu osobnimu soudu, tak ci onak. Mohu se jen pokusit o sdileni mych dojmu z vysilani Ceske televize, nikoliv z me pritomnosti na nich. Snad nejsilnejsi z nich byla jista davka nostalgie o tom, co mohlo byt. Historie vsak hovori o osudu maleho naroda v Evrope, odsouzeneho se vecne potykat s jeho pouhou existenci, nemluve o moznosti spravovat sve zajmy jako nezavisleho statu.

Navzdory "silackym" proslovum ruznych vladnich cinitelu v mediich tomu neni jinak i v pritomnosti. Poslednim temer kniznim prikladem muze byt Istanbulska smlouva, o ktere se tvrdi, ze neni zavazna, ale byla pry jiz predbezne podepsana a schvalena ceskou vladou. V jadru lze o ni rici, ze prosazuje smazani rozdilu mezi legalni a nelegalni migraci, tudiz otvira stavidla pro tu druhou. Dodnes neni uplne jasne, jaky postoj k tomu zaujme cesky premier, i kdyz se v mediich vyjadruje proti jeji ratifikaci. V praxi jsou to ciny, ktere mluvi za sebe. Co zazni doma, neni vzdy to, o cem je rec v Bruselu, kde moznost overeni ceskou verejnosti je temer nulova. 

Mam silny dojem, ze mluvit o ceskem vlastenectvi ve spojeni s nekterymi ceskymi politiky by bylo velmi zpozdile, i kdyz by to mel byt zakladni predpoklad u tech, kteri "ridi" stat. Ceska "rozhadanost" a kupecky pristup k vlasti jiz mnohokrat v minulosti napachal nedozirne skody na velmi dlouhou dobu. I dnes mame jedince, kteri uprednostnuji sve osobni sobecke zajmy na ukor ceske verejnosti, ktera jim vyslovila (blahove) duveru a vyustila v az smutnou ucast u voleb. Ruznorode "koalice" slucujici se v naprosto nefunkcni celky neschopne ucinit ta nutna rozhodnuti, ktera jsou od nich ocekavana. 

Naproste plytvani casem a penezi na "presvedcovani" verejnosti o vecech, ktere bytostne nenavidi na zaklade jednoduche logiky silne pripomina leta meho mladi, kdy deti byly nuceny zaujmout stanovisko pro jejich "vnejsi fungovani", zatimco doma se dovidaly o pravem stavu a skutecnosti. Neziskovky typu "Cloveka v tisni", financovane zvenci pak utvareji mysl nezletilych k "obrazu svemu", nanestesti nejmene dve generace nynejsich rodicu jiz nejsou schopny ucinit totez. Jak v minulosti rekl Chruscev smerem k USA, "my vychovame vase deti". Historie se opakuje, tentokrat v obracenem gardu.

My starsi muzeme jen snit o madarske vlade, ktera resolutne haji svuj narod a jako takova se stava "vyvrhelem Evropske Unie" a tak se vystavuje ruznym postihum z jeji strany. To same hrozi i Italum, kteri se snazi "zachranit co se da". Zda se jim to podari je veci silne spekulace, Evropa je nyni mistem nesmirneho vnitrniho a vnejsiho tlaku, znasobeneho zajmy "spojencu" v USA, Ruske federace a v posledni rade i Ciny. Take globalni elity, ktere se snazi "vymenit" populaci Evropy neustavaji ve svem snazeni, za vydatne pomoci Evropske Unie a OSN. Nedokazi si predstavit, jakou mame sanci to prezit s nasi stavajici vladou, ani to nechci domyslet... prilis bolestne. 

Se srdecnym pozdravem se louci George Smekal, Ontario, Canada.

Zaujala mne kniha

Vážená redakce,

sleduji pravidelně Váš magazín Protiproud. Čtu také knihy Dr. Petra Hájka. Jste pro mne velikou autoritou.

Nedávno jsem dostal jako dárek knihu Bohdana Chudoby ČLOVĚK NAD DĚJINAMI (Torst 2018). Jsem už starší člověk, ale nikdy jsem takovou knihu nečetl. Jsem nadšený, ale zároveň na rozpacích.

Je zjevné, že Chudoba je solitér, který vidí jádro křesťanství v Kristu samotném a jeho radostném sdělení a v předkonstantinovské době církve a distancuje se od teologů i slavných učitelů Církve (!), kde toto postrádá. S katolickým milieu v exilu byl pravděpodobně v osobním sporu a zřejmě také proto vychází kniha až 40 let po svém dokončení. Chudoba miloval pravoslavnou zbožnost, což ho sblížilo s P. Tomášem Špidlíkem, který také napsal jeden z doslovů knihy. Velmi zajímavý je i doslov španělského teologa P. Pabla Blanca Sarta, mj. životopisce papeže Benedikta XVI., jak jsem se dozvěděl na internetu.

Velmi pozoruhodnými jsou Chudobovy poznatky o čase, pekle, světle, nesmrtelné duši, atd. Pro mne zcela novou je problematika správnosti překladu biblických textů, na kterou Chudoba upozorňuje díky svým jazykovým znalostem.

Je to kniha podle mého mínění velmi originální - v českém jazykovém prostoru obzvláště - a velmi rád bych četl její recenzi od nějakého moudrého člověka nebo ještě lépe nějakou diskuzi o té knize.

S úctou

Hypnoterapie

Vážená redakce,

četla jsem Váš článek týkající se připravovaného zákona, který by měl regulovat léčitelskou praxi. Ráda bych k této věci něco doplnila.

Nechci se tolik zabývat obsahem článku jako takovým, s některými věcmi souhlasím, s jinými nikoli. Četla jsem obdobných obhajob už více, ale nikde nebylo ozřejmeno, jak je na tom za současných okolností pacient sám a jak je nebo není chráněn, když se rozhodne pro onu alternativní cestu a svěří se do rukou léčitele.

V krátkosti Vám to mohu nastínit díky vlastní zkušenosti. Po dlouhém rozvažování jsem se rozhodla podstoupit hypnoterapii. Bohužel jsem ve výběru terapeuta neměla štěstí. Dotyčný se v mém případě dopustil závažného pochybení, naprosto neslučitelného s etickým kodexem a způsobil mi psychickou újmu. Ve snaze o docílení řádného posouzení věci jsem kontaktovala tyto organizace:

  • Česká psychoterapeutická společnost,
  • Unie psychologických asociací ČR,
  • Sekce hypnózy a relaxačních technik ČLS JEP.

Můj podnět řešila řada pověřených osob a nemohu si stěžovat na neochotu. Závěr byl ovšem následující: vzhledem k tomu, že dotyčný spadá právě do kategorie "lidový léčitel", nejsem pod žádnou právní ochranou a žádná z těchto organizací jej nemůže nijakým způsobem postihnout, protože to nespadá pod jejich pravomoce. Přitom mi jedna z nejvýše postavených hlav právě České psychoterapeutické společnosti sdělila, že jsou ze situace sami zoufalí. Kontaktuje je spousta poškozených pacientů a nemohou jim v tomto ohledu nijak pomoci, protože lidoví léčitelé nenesou za zdraví pacienta trestní zodpovědnost jako lékaři.

V takovém případě zbývá člověku podání trestního oznámení nebo občanská žaloba. I přesto je ovšem složité prokázat, že se dotyčný dopustil trestného činu - vlastně neporušil zákon, který neexistuje. Bylo by zapotřebí prokázat újmu na zdraví, ale to nelze vždy jednoznačně a vůbec v případě, kdy se jedná o duševní zdraví...

Můj případ se stále řeší (už přes rok). Osobně jsem nezanevřela na alternativní medicínu, ale mám za to, že by se s touto dírou v zákoně mělo něco dělat.

S přátelským pozdravem J.

Boj na americké politické scéně

Vazena redakce,

jako obycejne jsem si se zajmem precetl dnesni glosu pana Hajka o temer zoufalem pokusu tak zvaneho "Deep State" o rozdmychani vojenskeho stretu s Ruskou Federaci. Slo by zakonite o konflikt nuklearni a to z prosteho duvodu, kterym je pocetna prevaha uskupeni NATO v porovnani s ozbrojenymi silami Ruska, ktere zcela ocividne nemuze celit utoku konvencnimi zbranemi. Takze eskalace k nuklearnim by byla temer okamzita. Take neni zadnym tajemstvim, ze Rusko nema o valku prazadny zajem, chce proste zit po svem.

To se ovsem neshoduje s plany nepricetnych "jestrabu" americke zbrojni masinerie, kteri se, ze me neznameho duvodu domnivaji, ze oni jsou imunni proti totalni destrukci USA. Strucne shrnuto, jsou to psychopate s ambici na Pyrrhovo vitezstvi. Z toho take vychazeji vsechny pokusy o odstraneni prezidenta Trumpa, vcetne jeho fyzicke likvidace. Stejny pristup jiz od dob Lincolna. Tedy jiz tradice, vskutku americka. Jsme tedy snad nejblize ke svetove katastrofe od konce druhe svetove valky.

Pojednava o tom i jedna z evropskych alternativnich webovych stranek, ktera nabizi pohled do hlubin nelitostneho boje uvnitr americke politicke sceny, ktera v dejinach USA proste nema obdoby, strucne shrnuto, o existenci tohoto statu. Jde totiz o jeho finalni stadium. Jedna se o clanek 25 US ustavy, kdy president USA muze pouzit stanneho prava, aby celil rovraceni zeme vsemi, kdo tomu napomahaji ci podporuji tyto zivly. Je nutno zminit, ze pocty techto zradcu jdou do stovek, ci vice. Existuje seznam techto osob, s prislusnymi jmeny na zatykaci. Je nabiledni, ze jsou to prislusnici tzv. "Deep State" spolku.

Pokud se tato akce uskutecni, pak jeji dopad bude nezmerny. Vojensky tribunal, ktery vznikne, ma svuj rad a postup. Neexistuji zadne prutahy nebo odroceni, rozsudek je rychly a casto vyuziva tresty pro velezradu. Proto ten zoufaly pokus o odstraneni presidenta Trumpa za kazdou cenu. Cely projekt Noveho Svetoveho Radu je ohrozen... a to se neodpousti. Zvlaste kdyz je dlouhodobe a trpelive prosazovan za nesmirnych financnich "injekci" od globalni elit.

Srdecne zdravi z Kanady George Smekal.

1 2 3 4 5 ... 84
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky