Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Facebook a protiruská hysterie

31. 1. 2019

Tisk článku

K tématu cenzury na Facebooku bych se s Vámi rád podělil o zkušenost, která ukazuje, že je to ještě horší, než píšete.

Mám obchodní partnery v Rusku, kteří vyrábějí dětská nosítka. Majitelka a konstrukční mozek firmy na svůj facebookový účet vkládala pouze a výlučně fotografie těchto dětských nosítek, nošených dětí a jejich maminek. Zde se můžete podívat na příklad takového příspěvku.

Nikdy v žádném případě žádný komentář k jinému tématu natož k politice. A i toto stačilo k zablokování facebookového účtu.

Těžko si vysvětlit proč toto Facebooku vadí. Jediné co mě napadlo, byla, protiruská hysterická propaganda, která se bojí, že by si někdo na Západě mohl všimnout, že Rusové jsou normální lidé, co mají rádi své děti a to jinak než s omáčkou k večeři, jak by je dnešní západní propaganda nejraději vykreslila. Toto mě napadlo díky zkušenosti zpěváka Stinga, který se při svém koncertu přiznal, že si kdysi s kamarády vytvořili aparát, s kterým sledovali sovětské pořady a pochopili, že ti lidé na druhé straně barikády, jsou jako oni a že mají také rádi své děti.

Vzhledem k tomu, že vím o lidech, kteří jsou blokováni po vložení fotografií své osoby pózující na ruských ulicích před různými stavbami, na kterých nevypadá Rusko ošuntěle a zbídačeně, jak by mělo správně vypadat, mám obavy, že můj výklad předchozího případu nemusí být vůbec paranoidní.

S pozdravem

Martin Štrajbl


REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky