Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Zaujala mne kniha

24. 9. 2018

Tisk článku

Vážená redakce,

sleduji pravidelně Váš magazín Protiproud. Čtu také knihy Dr. Petra Hájka. Jste pro mne velikou autoritou.

Nedávno jsem dostal jako dárek knihu Bohdana Chudoby ČLOVĚK NAD DĚJINAMI (Torst 2018). Jsem už starší člověk, ale nikdy jsem takovou knihu nečetl. Jsem nadšený, ale zároveň na rozpacích.

Je zjevné, že Chudoba je solitér, který vidí jádro křesťanství v Kristu samotném a jeho radostném sdělení a v předkonstantinovské době církve a distancuje se od teologů i slavných učitelů Církve (!), kde toto postrádá. S katolickým milieu v exilu byl pravděpodobně v osobním sporu a zřejmě také proto vychází kniha až 40 let po svém dokončení. Chudoba miloval pravoslavnou zbožnost, což ho sblížilo s P. Tomášem Špidlíkem, který také napsal jeden z doslovů knihy. Velmi zajímavý je i doslov španělského teologa P. Pabla Blanca Sarta, mj. životopisce papeže Benedikta XVI., jak jsem se dozvěděl na internetu.

Velmi pozoruhodnými jsou Chudobovy poznatky o čase, pekle, světle, nesmrtelné duši, atd. Pro mne zcela novou je problematika správnosti překladu biblických textů, na kterou Chudoba upozorňuje díky svým jazykovým znalostem.

Je to kniha podle mého mínění velmi originální - v českém jazykovém prostoru obzvláště - a velmi rád bych četl její recenzi od nějakého moudrého člověka nebo ještě lépe nějakou diskuzi o té knize.

S úctou


REKLAMA
REKLAMA
reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Vlastizrádná zpráva BIS: Je to jako v Trumpově Americe. Nezvolení chtějí ukrást  moc. Prezident, premiér a svobodné hlasy v médiích. Burza Intimních sprostot. Neplacení špióni? Toužení po válce. Jde o všechno

Vlastizrádná zpráva BIS: Je to jako v Trumpově Americe. Nezvolení chtějí ukrást moc....

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

NEJVÍCE DISKUTOVANÝ

Puč zkrachoval: Andrej Babiš zvítězil – a oslnil. Všichni zbrojnoši Kalouskovi, krycí název: prase! Britský agent v čele BIS? Děsy a běsy ČT. Válka policajtů. Imigranti v akci. Kdopak by se AB bál?

Puč zkrachoval: Andrej Babiš zvítězil – a oslnil. Všichni zbrojnoši Kalouskovi, krycí...

REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky