Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Nekopejme do umírajících (utopených ve Washingtonských bažinách)

19. 4. 2017

Tisk článku

Donald Trump byl nadějí přímých a míru milovných lidí dobré vůle v Americe, Evropě i Rusku. V současné době jsou tito lidé zklamáni a zraněni ve svých očekáváních a čelí návalům malomyslnosti a pocitu beznaděje.

Patřím mezi tyto lidi, jsem jedna z nich. Jako křesťanka jsem se vytrvale modlila za Donalda Trumpa a Vladimíra Putina, aby se spojili, aby se stali přáteli a společně čelili současnému zlu tohoto světa, které se projevuje především stálým tlakem na samou podstatu člověka, aby ho o ni připravil. (To je to, oč tu jde. Zničit lidskou svobodu v té nejhlubší podstatě, která byla člověku dána jako jeden z výsostných znaků jeho důstojnosti).     

Žijeme v čase zrůdných ideologií, které člověka jakoby omamují, zmalátňují, člověk se neuvědoměle stává médiem médií.

Donald Trump je obraz stárnoucího rytíře, který tasí meč proti nepříteli z jiné civilizace. Věřím, že opravdu vyjel do boje odhodlaně a nahněvaně, aby setnul hlavy zlého draka. Jenomže drak už dávno není drakem dštícím oheň, kterého lze zabít. A tak rytíř marně mává mečem, statečný a zcela zmatený. Drak se skryl, stal se pro něj neviditelným, ale o to zákeřnějším.

Sedmdesátiletý obdivuhodný muž, který se naučil bojovat ve starém světě, není prostě schopen pochopit a zorientovat se ve světě novém, zcela odlišném a pro něj nepochopitelném. Právě teď je ve stavu vyčerpanosti a úžasu. Nechápe, kde se ocitl a cítí se zcela dezorientován a opuštěn. Stává se starcem, který hledá oporu u své milované a silné dcery. Je to pád titána staré doby. Mějme s ním slitování. Odpusťme mu.

Donaldovi odpůrci ho od počátku považovali za blázna. A přesvědčit o tom i jeho příznivce se jim podařilo zinscenovaným zrůdným atakem. Unavený a dezorientovaný Trump, kdy se mu ve vypjatém boji sedmdesáti dnů v jeho prezidentské funkci nepodařilo setnout jedinou hlavu draka, se nechal vlákat do zneucťujícího a sebevražedného rozhodnutí, jehož následky mu zasadily smrtelnou ránu. Zbrklé a zcela amatérské napadení Sýrie, za které nese plnou odpovědnost před těmi, kteří mu věřili. Donald Trump je těžce, možná smrtelně zraněný a opuštěný svými příznivci.

Neposmívejme se mu, nepohrdejme jím a nezatracujme ho. Je hoden piety, protože podlehl síle, která je nelidská, vrahu a lháři, vládci tohoto světa. Nevěřící, neduchovní Donald Trump, ten rozhněvaný nevědomý rytíř je poražen. (Křesťan Vladimír Putin je ve zcela jiné situaci, má naději, obklopen pravoslavím, dělá moudrá, zdrženlivá rozhodnutí, drží se křesťanské linie touhy po smíru a pokoji. I on se musel vyrovnat se zklamáním, tomu věřím.)

Neopovrhujme člověkem Donaldem Trumpem, který prohrál. Mějme slitování s Amerikou, která ztratila naději, kterou přinášel rytíř ze staré doby. Mladí tygři z Ivančina okruhu ho u moci neudrží dlouho. Mějme úctu a ohled k tomu, co nastane, nevysmívejme se Donaldovi, když mluví o krásných dortících, které jedl s čínským prezidentem a plete si jméno napadené země.

Nekopejme do umírajících.

A co zbývá nám, zklamaným a smutným? Obávám se, že Americe a Evropě už není pomoci. Že vítězství zla v Americe, které právě proběhlo, je ukazatelem hlubší skutečnosti. Amerika a Evropa se stávají post křesťanskými a novopohanskými zeměmi. Tisíc let křesťanských vlád skončilo definitivně.

Avšak věřím, že lidé přímí, míru milovní, lidé dobré vůle Ameriky a Evropy, přes všechny události posledních dnů, naději neztratili. Ta obyčejná touha lidí po klidném rodinném životě a tvoření užitečných věcí, touha po přátelství a jednoduchém silném životě, ta tu stále trvá. Sílí také touha nazývat věci pravými jmény a „kde se rozjasní, tam je světlo“. Myslím, že je nás stále hodně a každý na svém místě máme moc neúnavně nastolovat boží království, začínat znovu a znovu, slovem i činem.

Bůh žehnej všem lidem dobré vůle a na zemi pokoj!

Blanka Fišerová


REKLAMA
REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Za týden rozhodneme: Jenže KDO a O ČEM? V Rakousku již rozhodnuto je. Změní Kurz kurz? Snipeři zběsile pálí Babišovi do zad. Je mravný Kalousek (nevědomý) Putinův agent? Dvojitý Okamura. A kdo zvolí Fantomase?

Za týden rozhodneme: Jenže KDO a O ČEM? V Rakousku již rozhodnuto je. Změní Kurz kurz?...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky