Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Babišova redukce parlamentu

27. 2. 2017

Tisk článku

Vážený pane Hájku, 

dovoluji si Vás oslovit a současně navrhnout? jedno téma na zveřejnění. Obracím se na Vás protože zveřejňované články zřejmě čte hodně čtenářů, jsou věcné, pravdivé a čtivé, stejně jako Vaše kniha.

Babiš vyslovil myšlenku na zredukování parlamentu z 281 na 101 osob a omezení pobytu v parlamentu na dvě funkční období. Na to samozřejmě okamžitě reagoval Sobotka s tím, že jde o likvidaci demokracie.

Nepředpokládám, že většina občanů má možnost nebo náladu sledovat přenosy ze zasedání sněmovny, poněvadž musí do práce. Nechci urážet občany ale myslím si, že většině není zřejmý systém fungování sněmovny, kde se většinou hlasuje kolektivně v jednotlivých klubech. Při přímém přenosu je vidět jak "dozorci" signalizují jak se má hlasovat a kázeň je z jistých důvodů 100%.

Takže by stačilo, když to přeženu, kdyby tam byli jen šéfové stran, neboť oni rozhodují jak se má hlasovat. A navíc si myslím, že poslanecký slib je pouhá fraška, když se stádo musí podřídit honákovi. Tak nevím, že by docházelo k likvidaci demokracie, pouze by vypadli ti co tam sedí 20 a více let a to by bylo posílení demokracie.

Blíží se parlamentní volby, tak jsem si myslel, že by bylo vhodné přiblížit občanům jak je s tou parlamentní demokracií.

Snad jsem nic špatného nenapsal. Srdečně Vás zdravím, přeji hodně sil a pevné zdraví.

Karel Vaněk


REKLAMA
REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou a muslimskou invazi. Proč se i Babiš a Zeman bojí Okamury? Vtáhneme za hradby koně? Stát, národ i rodiny v ohrožení

Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky