Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Zamyšlení majitele herny nad tažením proti hazardu

2. 11. 2014

Tisk článku

Vážený pane Hájku,

dlouhou dobu jsem čtenářem článků na vašem webu. S drtivou většinou zveřejňovaných myšlenek, úvah a názorů plně souhlasím.

Posílám odkaz na zajímavý článek ohledně současné hysterie okolo "hazardu". Tematikou se dlouhodobě zabývám za 1) z důvodu, že jsem drobným podnikatelem v tomto odvětví a za 2) protože mi bytostně vadí neuvěřitelná drzost a pošlapávání svobod, ať již podnikatelských či osobních, ke které dochází v důsledku kampaní ultralevicových "protihazardních" aktivistů, kdy dochází k nechutné dehonestaci legálního odvětví podnikání, zaměstnanců i zákazníků. Tzv. zavírání (rušení) kamenných provozoven, ve kterých jsou provozovány loterie je dnes společensky vnímáno jako správné a oprávněné bez ohledu na to, že provozovny majitelé léta budovali, vynaložili nemalé investice a provozovny jsou zcela legální. Co na tom, že provozovna je obcí zkolaudována a loterijní zařízení státem povoleno. Běžným lidem bylo důkladně vysvětleno s čím, že vlastně mají největší problém ve své obci. Obec a stát, který vydal souhlasné stanovisko či povolení (vydáváno na 10 let) se k problematice nyní pod tlakem levicového aktivismu a populismu staví stylem: Vydali jsme povolení? Nevadí. Právě jsme si to rozmysleli - a pravidla se mění uprostřed hry.

"Protihazardní" boj vedený ultralevicovými aktivisty je zaměřen striktně na kamenné provozovny provozující loterie a je zajímavé, že tito zakazovači nemají sebemenší problém např. s internetovým hazardem. Odborná veřejnost v daném odvětví samozřejmě velmi dobře ví, že tito aktivisté jsou podporováni silnými nadnárodními společnostmi, které se zabývají právě podnikáním v internetovém hazardu.

Zářným příkladem nám může být. ministr financí Ondřej Závodský. Tato osoba s úzkými vazbami na levicové aktivisty jedním dechem sděluje národu, že bude tvrdě bojovat s hazardem (myšleno v kamenných provozovnách), protože hazard je jeden z největších problémů ČR, a druhým dechem sdělí, že je potřeba legalizovat hazard na internetu (pro zvýšení výběru daní). Další podobnou "hvězdou" by mohl být např. brněnský aktivista Bártík, který je pro změnu aktuálně poradcem premiéra.

Myslím, že by mohlo být zajímavé zmapovat obchodně politické vazby v této oblasti. Skoro by mě napadalo, že velká společnost podnikající v hazardu na internetu bude mít významný vliv na chod politiky ve své domovské zemi ("někde" v EU), a možná by i dokázala zajistit kvalitní politickou podporu pro obchodní zájmy společnosti (osoby) z jiné země "někde" v EU pod heslem "ty potřebuješ u nás prodávat kuřata a my to u nás umíme podpořit - my potřebujeme u vás odstranit konkurenci a ty to umíš podpořit" ... pojďme to dát dohromady.

Omlouvám se za emotivní email, ale poslední dobou mám už občas ze situace v ČR žaludeční nevolnost.

Úvodem zmíněný článek se zabývá sice jen situací v jednom z menších měst ČR, bohužel se ale trefně týká situace v "protihazardním boji" a motivace aktivistů v rámci celé ČR. Odkaz na přepis článku: zde

S pozdravem

Karel Rychlý


REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky