Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Rady Vitariánů

2. 11. 2014

Tisk článku

Z Ukrajiny letos nepoteče plyn, proto lze očekávat náročnou zimu. Máme to letos sichrované přes Německo z Norska. Pokud jste se od léta neotužovali, už to nedoženete. Poohlédněte se po starých kožiších po babičce, zásobujte se zázvorem, skořicí a informujte se o vnitřní ohřívání organismu. V extrémních podmínkách zimy stačila jedna svíce v místnosti, aby lidé v ní setrvávající nezmrzli. Svíčka v autě dva dny uvízlém v kalamitní situaci v dálniční pustině někde v Oregonu či Utahu zachránila lidi před zmrznutím.

Jen je nutno ji chránit, aby nezpůsobila požár. Před Magistrátem hl.m. Prahy si dnes přečtete informace o situaci blackoutu.( Výpadek elektřiny v Praze např. na několik dnů. ) Doporučují baterky, ale ty nehřejí. Svíčky prý působí požáry. Rada: Mít olej, lépe petrolej, tkaničky od bot a čajovou konvičku. Může to posloužit jako zdroj tepla v horší situaci a světla. Kupte si tuhý líh a plechovou vaničku.

Od Vitariánů lze přijmout dobré informace, ale neznamená to stát se vitariánem. Syrová strava tepelně nezpracovaná v zimě vnitřně ochlazuje a to neblaze působí na některé orgány, jako ledviny. Navíc tělo si tepelný rozdíl musí doplnit na úkor ztráty energie, které by tělo využilo například v boji proti únavě, nachlazení, viróze. Studená forma vitarianismu je vhodná pro teplé měsíce. Pokud vy vitariáni trváte na syrové stravě tepelně nezpracované, aspoň ji v zimě ohřejte na teplotu svého těla například v páře. Tím nezničíte ony enzymy a vitamíny. Také příliš horké čaje odebírají energii, protože je organismus musí ochlazovat. Asiati vaří zeleninu dlouho. Námitka je, že to vezme vitamíny. Ale o to nejde. Jde spíše o vnitřní prohřívání těla a minerály, které se teplem neznehodnotí jsou hlavně v zelenině.

Syrové stravy - informace, zvl. o zásadité stravě, např. na léčení rakovin a jater. Kneipp říkal: ,,Všeho s mírou, dobrého po málu,, V zimě ale nutno teplé zeleninové polévky na zahřátí a ohřívací potraviny a koření. Citrusové ovoce má sice vitamin C, je dobré do teplého podzimu, potom nikoliv, protože tropické ovoce ochlazuje, včetně banánů. Pokud jíme banán v zimě, posypte si ho skořicí. Také zelený čaj ochlazuje, je vhodný od jara do první zimy. V zimě čaje bylinkové a černé, které zahřívají. Zahřívací potraviny jsou: zázvor, kari koření, paprika pálivá, hřebíček, skořice. Nejlepší zimní čaj je směs mleté skořice a mletého zázvoru. Ohřívá a desinfikuje, je protivirový a protizánětlivý. Matka Tereza v Kalkatě v hrozných hygienických podmínkách do toho čaje dávala špetku bílého pepře. Ten čal léčí trávicí potíže, bolesti hlavy, těhotenské bličky, a hlavně dezinfikuje při prvním návalu chřipky. Jezme ovoce středoevropské. Do každého zimního čaje dávat špetku mletého, nebo strouhaného zázvoru. Nevýhodou mleté formy skořice je, že zůstává na dně hrnku ošklivý sliznatý zbytek.Také zimní pomazánka z medu, mleté skořice je doporučena. Někdo dává máslo. Máslo je nejlépe přepustit a sesbírat vrchní pěnu.( Nečistoty ) Toto indické quí se stává lékem, dobře to snáší staří a děti.

Den by se měl začínat v zimě sklenicí vody s rozemletým lněným semínkem. Nejen že je proti zácpě, ale čistí, léčí střeva. Střeva jsou zdrojem imunity. Proto střeva v zimě je nutno zbavovat nečistot. Existuje souvislost mezi astmatem, bronchytidou a tlustým střevem. Kdo má astma, vyčisti si střeva. Později pošlu metody čištění střev. Třeba zaječnice a šaratice. Posléze dlít doma blízko WC.

Recept na zimu: Nastrouhané jablko, hřebíček, sušenou nastrouhanou kůru mandarinky, kustovnici čínskou ( mají Vietnamci ) skořici a zázvor.

Povařit 3-5 minut , Jíst 3x denně. Imunitu si vitalizujete tím, že si ohříváte prsní kost, nebo bubnujete prsty. Je tam brzlík, jehož žláza posiluje leukocity, makrofágy, tedy tělní policii. Lidé mi děkují, že jim na podzim doporučuji glukan (Extrakt z hlívy ústřičné). Mají ho v lékárnách pod různými názvy, jen řekněte pojem glukan. Rozdíly jsou dle výrobců. Žádejte silnější koncentraci. Neberte ho ale denně, jen v době, kdy se rozmáhají chřipky a od kdy u vás začínají potíže s plícemi atd. Zvyšuje imunitu. Silnou koncentrací se léčí rakovina.

Rada zvl. pro kardiaky. Zimu využijte zmražováním vody. Do pet lahve či jiné nádoby dát vodu a dát ji na balkon na mráz. Potom zmrzlou nechat volně roztát v pokoji. Atomická struktura vody zmrzlé a roztavené je pro lidské buňky přijatelnější, a lépe se v buňkách přijímají. To je úleva hlavně pro srdce. Říká se tomu biologická aktivace vody. Abyste si to představili, tak v normální vodovodní vodě jsou atomické struktury podobné kancelářským svorkám seřazeným do malých řetězů. To buňky musí rozbít. Po přemrznutí s „svorkové řetízky“ rozloží do jednotlivých dílů či dvojic a to je pro buňky přijatelnější struktura. Šetří se energie buněk a člověk po takové vodě není tak unavený. Kvalitu normální a roztavené vody si vyzkoušejte na pejskovi či kočičce. Když jim dáte tyto rozdílné vody, zvolí tu vodu roztavenou.

Musím končit, příště další užitečné rady.

Václav L.


REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky