Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Je homeopatie slučitelná s katolicismem?

2. 11. 2014

Tisk článku

Přeji dobrý večer. Ve vašich článcích je sem tam propagována homeopatie. Zkušenosti s ní jsou však v důsledku alarmující. Posílám jednu konkrétní zkušenost.
(přiložený odkaz na video je již neaktivní. pozn.red.) 

(http://www.gloria.tv/media/4TaSaqfoozu) 

Vše dobré

Aleš Pešat

 

Dobrý den, pane Pešate,

děkujeme za zaslanou přednášku a za vážně míněné varování. Proto odpovídám také vážně - to, co odpovídám vždycky: svědectví dotyčné paní doktorky je zatím jediné, které máme k dispozici, co se týče negativních účinků homeopatie. Viz moje diskuse jejího případu, zmíněného ve Vašem předchozím dopise. Proti jejímu svědectví stojí statisíce vyléčených nemocných během několika let existence této léčebné metody. Mnozí z nich byli dobrými katolíky, mnozí nikoli - stejně jako množství lékařů je dobrými katolíky a množství rozhodně nikoli. Metoda sama je ideově neutrální. Má však oproti "klasické" medicíně tu výhodu, že lidskou bytost pojímá jako ideový a funkční celek, nikoli jako "soubor součástek", což činí materialismem prostoupená medicína školská. Obezřetnost při zkoumání léčebných metod je však rozhodně na místě - a nikoli pouze v tomto případě.

S přáním všeho dobrého

Erika Hájková, editorka PP

 

Přeji paní Hájková dobrý den

a mockráte děkuji za Vaši odpověď. Svou reakcí jste mě potěšila. Možná je jen potřeba být opatrný k několika letům existence této léčebné metody. Mezi katolíky totiž pronikla až v době ne tak dávné. Samotné vyléčení pak jak jistě víte nic neznamená. To jen může být předehrou většího maléru.

S varováním před homeopatií již přišli i exorcisté - Amorth, Vella a u nás Havlát nebo Kodet. Asi bude tedy nutné před doporučováním ostatním tuto metodu více prozkoumat. Ještě jednou díky a přeji hezké podzimní dny.

S pozdravem

Aleš Pešat

 

Dobrý den, pane Pešate,

děkuji. Exorcisty určitě prostuduji, samozřejmě je potřeba pořád zkoumat. S vyléčením tomu rozumím. Jak ale vysvětlíte přijetí křtu a katolické praxe homeopaticky léčenou, předtím agnostickou osobou? Znám sama ze své praxe nejméně dvě. To by přece osoby ovládané "zlým duchem" asi neudělaly, nebo ano?

Není to spíše tak, že záleží, kdo a jak homeopatii praktikuje?

Není spíše mnoho západních lékařů v zajetí Zlého? (Stačí se podívat na to, jakým způsobem podřizují lidské životy prachsprostému mamonu - ziskům farmaceutických firem.)
To je oplátkou možná k zamyšlení pro Vás - pokud ovšem máte k takovému zamyšlení chuť.

Děkuji a přeji krásný den

Erika Hájková, editorka PP


REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky