Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Žaloba: Nešťastný krok Evropské komise

Tak Evropská komise podala na Českou republiku, Polsko a Maďarsko žalobu k soudnímu dvoru EU za neplnění kvót na přijímání migrantů. Zřejmě není důležité, že všichni vědí a přiznávají, (někteří ovšem skrytě), že kvóty nefungují a fungovat nemohou. 

Není důležité, že přijímání migrantů podle stanovených kvót neplní, snad kromě dvou, žádný stát EU. Přesto je Česká republika Evropskou komisí dávána na pranýř a je označována za stát, který se k pomoci potřebným staví vzpurně a záporně, jehož občané jsou xenofobní a rasističtí. Tato pomlouvačná kampaň vůči České republice je vedena i navzdory skutečnosti, že u nás žije okolo půl miliónu cizinců, a to naprosto bez jakýchkoli problémů.

Že v roce 2016 požádalo v České republice o azyl či jinou formu právní ochrany 1475 osob a 148 osobám byl azyl udělen. Že přijímáme uprchlíky nebo migranty z Ukrajiny, Iráku, Kuby, Vietnamu, Ruska nebo Gruzie. Nic z těchto faktů Evropská komise zřejmě vidět nechce, je pouze zaslepena svojí vizí kvót.

Naprosto pokrytecké je pak její vyjádření, že prokážeme-li jakousi dobrou vůli a přijmeme alespoň několik migrantů v rámci oněch kvót, tak žalobu stáhne. Tuto cestu zvolilo bohužel Slovensko a přijetím několika desítek utečenců ohnulo tak svůj hřbet, byť vzhledem k počtu migrantů v EU, nešlo ani o pomyslnou kapku v moři. 

Jednání Evropské komise považuji za brutální vydírání, kterému se nesmíme v žádném případě podvolit. Její jednání evokuje dobu minulou, kdy jsme byli nuceni přijímat diktát z Vídně, poté z Berlína, Moskvy a nyní z Bruselu. A na to jsou Češi obzvláště hákliví.

Jan Souček

Plzeň 

Výjimečný stav v USA?

Vazena redakce,

President Trump vyhlasil 24.12. 2017 vyjimecny stav v USA. Tento fakt ale neni znam americke verejnosti, media o tom samozrejme mlci. V dusledku toho byl odvelen oddil vojenske policie do drzavy USA na Kube, Guantanamo, aby pripravil podminky pro prijeti "novych obyvatelu" ... Zjednodusene receno, je to primy utok na tak zvany "Deep state" a jeho hlavni protagonisty. Nemuze byt pochyb o dalsich dusledcich tohoto kroku, a to velmi vaznych. Text je v anglictine, ale verim, ze mate personal, ktery si s tim poradi. Take necham na Vas, jak s touto informaci nalozite, je totiz dosti "drsna" i pro otrle...

Srdecne zdravi George Smekal, Ontario, Canada.

Články o jakýchsi divných hypotézách?

Vážená redakce,

s hořkostí jsem si přečetla materiál o podzemním městě na Kavkaze.

Nechápu, proč vcelku seriózní portál publikuje nedůvěryhodné články o jakýchsi divných hypotézách. Proč? K čemu potřebujete čtenáře, kteří upřímně věří v různé „teorie“ např. ploché Zeměkoule, v to, že lidská civilizace čítá ne více než několik stovek let, v to, že je naše planeta uvnitř dutá a uvnitř žije vysoce rozvinutá civilizace, v to, že mezi lidmi žijí mimozemšťané a dokonce zaujímají vysoké posty,…?

Ještě jedna nová „vědecká“ teorie tvrdí, že se prý náš vesmír nachází uvnitř černé díry…

Věřím, že za pomoci článků o všemožných pochybných hypotézách a nesmyslných teoriích můžete mít o pár tisíc nových čtenářů více, ale zároveň ztratíte všechny ty, kteří mají ještě mozek na svém místě a za sebou kvalitní vzdělání. 

Nechápu, poslání vašeho portálu se změnilo? Co je vaším cílem, osvěta národa, anebo ohlupování, podobně, jak to činí 95% mainstreamových médií?

Přeji mnoho úspěchů v novém roce!

Karpova

 

Vážená paní Karpova,

protože čtenáře velmi zatěžujeme nezbytnými politickými tématy, z nichž obvykle příliš optimismu nečiší, jsou rádi, jestliže to proložíme buďto nějakým duchovnem, nebo nějakou zajímavostí. 

Jestli jste si všimla, netvrdíme, že všechny tyto hypotézy mají pravdivý základ. Spíš na tom ukazujeme, nad čím lidé v různých koutech světa bádají, co z toho vyvozují, jaké otázky si kladou, čemu věří a podobně. I to stojí za pozornost, jestliže si člověk zachová zdravý odstup. A ten je dle našeho názoru z tohoto a jemu podobných článků jasně patrný.  

Za redakci Protiproudu zdraví Ivan Poledník

Odpovědi šéfredaktora na spoustu závažných otázek

Dobrý deň,

chcem reagovať na článok pána Hájka. Súhlasím s tým že Róbert Fico sa zachoval klasicky ficovsky a opäť sa hlboko predklonil Bruselu ako to už spravil viackrát (Lisabonská zmluva, euroval atď.) Nikto z pravicovej časti politického spektra mu neveril že to s tým odmietaním kvót myslel vážne. Cieľ bol síce rovnaký ako mali mala väčšina ľudí na Slovensku ale keby neboli voľby za dverami určite tak nenapínal svaly Lebo už máme svoje skúsenosti. To už naozaj autentickejší bol Richard Sulík ktorý reálne aj odmietol euroval a tým prišiel o moc. V podstate sa potvrdili moje slová ktoré som adresoval pánovi Pokornému po parlamentných voľbách na SVK v roku 2016.

Koniec koncov Fico doteraz súhlasil so všetkými blbosťami ktoré prišli z EÚ (Lisabonská zmluva, euroval a všetky možné nariadenia o žiarovkách o vysávačoch). Dokumentuje aj tento článok.

Teraz mu migranti prišli vhod ale na národné záujmy slovenska v zahraničí doteraz kašlal a určite keby prišlo na vystúpenie z EÚ tak by sklopil uši lebo jeho partajníci si silne napojený na eurofondy a peniaze z nich tečúce.

Mimochodom už dávno som nečítal články od pána Pokorného. Už nie je súčasťou Protiproudu? Ak nie tak prečo ak smiem vedieť?

Slovenská verzia Protiprúdu tiež skončila. Prečo?

Zaujala ma ešte jedna vec. Prečo pán Hájek tvrdí, že Slováci tradične zrádzajú V4 resp. národné záujmy stredoeurópskeho priestoru. Pokiaľ ide o dávnu minulosť tak to práve v Čechách vyhrali parlamentné voľby komunisti po druhej svetovej vojne na slovensku naopak vyhrala demokratické strana ktorá bola proti nástupu komunizmu v ČSR.

A čo sa týka Slovenského štátu 1939-1945 tak vznikol kvôli zrade západu uskutočnenej mníchovským diktátom. Potom prišiel Hitler a povedal Tisovi že buď sa Slovensko osamostatní alebo bude rozdelené medzi Maďarsko a Poľsko.

Neviem o akej tradícii pán Hájek hovorí.

Poprosím o vysvetlenie.

Vďaka za Vašu prácu a som rád že fungujete ale toto ma naozaj zarazilo možno si len nerozumieme.

Prajem požehnaný deň.

Michal Drgoň

 

Milý pane Drgoni,

především přijměte omluvu, že odpovídám se značným zpožděním. Čas - i v souvislosti s jedním novým projektem, který s kolegy připravuji a o němž se doufám brzy po Novém roku dozvíte - je tím limitním rozměrem, který mi opravdu často schází. Zvláště pak, mám-li stručně odpovědět na docela závažné otázky lidí, kterých si vážím (asi znáte ten aforismus: Neměl jsem čas napsat vám krátký dopis, proto se omlouvám za ten dlouhý).

K věci:

O panu Ficovi asi nemá smysl dlouho hovořit - v zásadě souhlasím s Vašimi slovy. Podotkl bych pouze, že “obratem o sto osmdesát stupňů” se současně vymezuje proti polské vládě PiS a současně rozehrává složitější hru, která mu má patrně v budoucnu zajistit teplé (a proti slovenským poměrům nekonečně lépe placené) místečko v Bruselu. Ale to není hlavní předmět Vašich dotazů. Ten hlavní se týká Slovenska.

Připouštím, že slovo “zrada” bylo možná příliš jednoduchou mediální zkratkou - i když na druhé straně bych s obtížemi hledal nějaké výstižnější. Zcela chápu, že slovenský národ hledal velmi obtížně a za mimořádně nepříznivých okolností (především pokud jde o maďarský tlak) prostor k vytvoření a uznání svého státu. Existují nepochybné národy, které svůj stát nemají (Kurdové například) a jejich cesta za životní prostor, v němž by mohli naplnit své zájmy je mimořádně obtížná. O to je více paradoxní, že vedle toho existují státy, které mají všechno - kromě autentického “politického lidu”, tedy národa - EU je tím pro nás nejkřiklavějším případem.

Přesto si myslím, že především v různých případech slovenské politické a intelektuální elity několikrát zradily. Nejen své okolí - české na místě prvním - ale i svůj vlastní národ (ty české to učinily podobně v jiných termínech a souvislostech). 1939 a 1968 jsou asi příklady nejkřiklavějšími. Můžeme hodnotit Tisa jakkoli (v jiném gardu zase Beneše a jeho rozhodnutí nebránit (vojensky patrně neubranitelnou) republiku, ale přesto fakt zůstane faktem.

Ani argument z roku 1946 respektive 1948 není z tohoto hlediska příliš přesvědčivý. Protože v té době bylo Slovensko (právě kvůli své roli v době protektorátu Böhmen und Mähren) prakticky vazalem bez práv.

Přesto jsem vždy hájil slovenské právo na samostatný stát - a to, co se stalo po roce 1992 hodnotím jako jednoznačný úspěch (pro obě poloviny někdejšího společného státu). Jsem však (myslím, že důvodně) skeptický k tomu, zda v kritických okamžicích, kterým právě středoevropský prostor ve střetu s Bruselem čelí, lze na Slovensko jako přirozeného spojence, nositele obdobných zájmů, kultury, historie a tradic, plně spoléhat. A dnes už se to netýká jen ČR, ale také Polska, Maďarska - a dost možná nově i Rakouska.

A znovu, aby nedošlo k omylu: Není řeč o Slovácích, ale elitách, které si zvolili. Bylo by to samozřejmě na daleko delší a hlubší rozbor a argumentaci, ale pro vysvětlení alespoň takto.

Někteří autoři Protiproudu jsou skutečně vázáni jinými povinnostmi, především snahou se uživit, což jim PP samozřejmě zaručit nemůže. Doufám ale, že se s panem Pokorným zase setkáme.

Podobné je to i se slovenskou verzí PP: Je “zaparkovaná”, zatím ji nechceme zcela skončit ale - vše je samozřejmě o penězích. Žijeme v obklíčení a snažíme se dýchat…

Moc Vás zdravím na Slovensko a pokud budete v prvních lednových týdnech sledovat Protiproud, dozvíte se o našem dalším pokusu jak prorazit mediální bariéru - tentokrát úplně jinou cestou. Budu moc rád, když nám zůstanete věrný, jako tisíce dalších čtenářů ze Slovenska.

Vše krásné a požehnané do Nového roku!

Petr Hájek

Zločiny NATO v Jugoslávii

Dobrý den,

se zájmem jsem si pečetl tento článek na vašem webu. 

Jen jsem chtěl v dobrém upozornit, že zde je výtah z knihy, kterou po 1999 roce vydalo ministerstvo vnitra Jugoslávie (osobně jsem ty knihy viděl - jsou dvě), a je tam zmapované vše okolo napadení Jugoslávie... Počty obětí, lékařské zprávy, úmrtní listy, fotky zbombardovaných nemocnic, škol, školek, záměrně zabitých civilistů - Srbů atd. Prostě hrůza.

Na tomto webu je to už umístěné asi 10 let a je to jen výtah, ale i tak... Je to kus odvahy to tam dát. Dotyčný měl s jejim zveřejněním neskutečné problémy s BiSkou a jinými jim podobnými... [...]

Moc Vám děkuji za práci a články a jsem s pozdravem.

Martínek Petr

1 2 3 4 5 ... 78
REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Zeman proti Kontejneru: Drahoš zmizel, promluvila basa. Těžká honička Kavárny. Zabijácký mix podle Orwella. Ti, kteří vědí, co činí. Orel létat umí. Porazí &quote;venkov&quote; Prahu a zachrání kousek naděje?

Zeman proti Kontejneru: Drahoš zmizel, promluvila basa. Těžká honička Kavárny. Zabijácký...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

NEJVÍCE DISKUTOVANÝ

Druhé dějství vzpoury je před námi: Plastoví panáci Kavárny utrácejí milióny zbytečně. Jenom Petr Hannig pochopil. Zločin dvoukolové volby. Brexit i Trump začal před časem u nás. K Zemanovi není alternativa

Druhé dějství vzpoury je před námi: Plastoví panáci Kavárny utrácejí milióny zbytečně....

REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky