Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Kultura nepovznášející ducha

Vážená redakce!

Před pár dny jsem si na vašich stránkách přečetla článek o provokativní perverzní hře brněnské Kavárny v Brně. Byla jsem šokována, co si už současní morálně vyšinutí „umělci“ dovolují a ještě si troufají to nazývat uměním. Hned jsem začala hledat, zda se konají nějaké protesty proti uvedení tohoto nestoudného představení. Naštěstí tato ďábelská hra nerozhořčila jen moje srdce, ale našli se i mnozí slušní lidé, kteří zorganizovali akci protestu a vytvořili petici.

Sice bylo napsáno pár článků, ale domnívám se, že jsou lidé málo informovaní o tomto rouhání. Protiproud by měl na toto téma psát více textů, upozorňovat čtenáře na strašné následky pro náš národ, jestli bude mlčet či bude lhostejný k těmto nestoudným excesům morálních šílenců.

Mimochodem, nedávno jsem psala protestní dopis členům Rady Karlovarského kraje, v němž jsem vyjádřila svůj negativní postoj k provokativní výstavě pana Knížáka v Karlových Varech. Odpověděli mi, že je „…fascinuje moje přesvědčení o tom, co je v umění morální či nemorální…že patřím mezi lidi, kteří by umělecká díla nejraději pálili na hranicích a pro demokratickou společnost jsem větším nebezpečím a zlem než „sebezvrhlejší“ umělec.“ Někteří se mi zdvořile snažili vysvětlit, že vlastně současnému „umění“ vůbec nerozumím, protože tvorba pana prof. Knížáka je velmi kladně přijímána nejenom u nás, ale i v zahraničí a byl oceněn nejvyšším prezidentským vyznamenáním.

Je strašné, že lidé nacházející se u moci nechápou, že jedním z jejich nejdůležitějších úkolů je vytvářet podmínky pro mravní povznesení národa. Podporou podobných morálních šílenců pod falešným pochopením svobody vláda koná zcela protikladně – vytváří podmínky, při nichž se plodí darebáci a lidské zrůdy.

Jak řekl anglický politik Edmund Burke před několika stoletími „K vítězství zla je nutná jedna podmínka – aby dobří lidé mlčeli“. Věřím, že vy nebudete mlčet a budete vyzývat lidi na akci protestu konanou 26. května 2018 v Brně organizovanou římskokatolickým knězem V. Trmačem a také připojit svůj podpis pod petici.

Chtěla bych také upozornit na překrásné ohlasy pod peticí. To je živý hlas českého národa. Bylo by např. dobré u vás na portále vytvořit přehled těchto ohlasů. 

S pozdravem

Horáčková

Umíme se bránit

Vážený pane Hájku,

byla jsem nesmírně potěšena, způsobil jste mi velkou radost těmi pár řádky "Den vítězství" v Zombie se vrací. Jsou totiž nesmírně pozitivní, dodají lidem sílu a víru v nemožné - a ta vytvoří naší budoucnost. Stovky lidí si ta slova přečtou a uvěří, tu myšlenku tak mnohonásobně posílí a vesmírné zákony to zrealizují. Řekl jste, co chcete a tak to bude. Přesně tak jak píšete "umíme se bránit" - a já dodávám myšlenkou a modlitbou.

Vzpomeňte na slova, kdy jste vyslovil výzvu a přání na konci svých několika článků - aby před.vl. Sobotka odstoupil. Trvalo to sice více jak 1 rok, ale stalo se. Viděli jsme ten pomalý, postupný, ale jistý sešup. A dokonce se to stalo jaksi téměř bez povšimnutí, odešel, zmizel, ani pes po něm neštěkne. Takovou sílu dnes mají myšlenky.

Děkuji ji Vám za to, že říkáte to, co chcete, aby se zrealizovalo. Vaše články se velmi dobře čtou - máte dar velmi dobře skládat slova do vět, vytváříte něco více než jen pouhý čtivý článek. Máte velkou sílu, velké možnosti a využíváte je pro naše dobro. Díky za to!

Přeji krásný den

Celestina

Na prahu globální totality

Vážený pane Klausi,

dovolila jsem si reagovat na Váš text.

Ideální ekonomické systémy nebývají. Vědci do dnešní doby vedou spory o tom, který systém je efektivnější, socialistický či ten kapitalistický? Já osobně se domnívám, že oba systémy jsou špatné a oba vytvářejí takové vnitřní zákonitosti, které nevyhnutelně vedou k totalitarismu, což znamená, že mohou dlouho a efektivně fungovat pouze v podmínkách totalitních režimů. Avšak v současné situaci diskuse o efektivnosti toho či jiného systému ztratily smysl. Nepovšiml jste si snad, že svět kráčí mílovými kroky k úplné automatizaci a robotizaci? Blíží se doba, kdy bude moc dobře, když bude mít pracovní místo alespoň pět procent obyvatel celého světa. A v těchto podmínkách sám kapitalismus nebo to, co Vy nazýváte tržní ekonomikou, pozbývá veškerý smysl.

Průmyslová výroba prakticky nebude vyžadovat lidskou práci. V průměrných tvůrčích profesích bude člověk postupně nahrazen umělým intelektem. Svět se rychlými tempy posune k totalitní společnosti všeobecné materiální hojnosti, kde pracovat už nebude povinností a miliardy lidí již nebudou nuceni ke každodenní povinné práci. Peníze ztratí svou nynější funkci a nahradí je jakési body, které budou v dostatečném množství vydávány všem loajálním a těm, kteří nepředstavují hrozbu režimu. Jistě chápete, že lidé osvobození od každodenní práce v té kulturní atmosféře, kterou dnes máme, začnou nevyhnutelně degradovat, včetně degradace mravní. Globální kontrola nad každým člověkem se stane nutností kvůli stabilitě systému. Kontrola, včetně čtení myšlenek, se stane všedností. Totalitní režim prakticky zabezpečí likvidaci zločinu, chuligánství a neadekvátního chování.

Pod pozlátkem úplné lidské svobody v kultuře a v umění bude pokračovat všedovolenost. Postupně budou legalizovány všemožné zvrácenosti. Smyslem života člověka se stane ničím neomezená, nekonečná zábava a požitky, včetně těch nejnižších. Budou servány všechny roušky z intimní sféry - zvrácené fantazii, které jen přijdou člověku na mysl a veřejné orgie se stanou běžným a vytouženým trávením volných chvil.

Ano, je to strašné jen pomyslet, jaké perspektivy nás čekají a tak se nechce uvěřit, že by civilizované lidstvo něco takového dopustilo. Jenže systém totalitní kontroly se už aktivně a otevřeně testuje v Číně (1, 2):

Jsem přesvědčena, že vývoj podobných technologií se testuje i v jiných předních světových zemích. 

Z tohoto důvodu v souvislosti s tímto, pane Klausi, už není vůbec důležité vést polemiku o efektivnosti toho či jiného systému. Spása lidstva spočívá pouze v zachovávání mravnosti a duchovně-mravním povznesení lidstva. Jen tak lze udržet lidstvo od přeměny v lidský skot.

Vážený pane Klausi, v celém světě jste uznávanou autoritou, proto by bylo velmi ušlechtilým činem, kdybyste se zabýval myšlenkou, jak si v rámci všeobecného materiálního blahobytu zachovat lidskost a člověka jako Boží stvoření.

Děkuji Vám za pochopení 

Srdečně

Karpova

Poděkování

Vážený pane Hájku,

děkuji Vám za články věnované v posledních dnech analýze situace v Sýrii. Jsou přesné a precizní.
Zvláště děkuji za Vaše shrnutí trestuhodné vojenské operace.

Mnohé vypovídala také část tiskové konference, na níž hovořil gen. Sergej Rudskoj a kterou, zřejmě nedopatřením, vysílala ČT 24...

Srdečně

Lenka Kločková

Panáčkování a trpělivý Putin

Vazena redakce,

je az k nevire, do jakych hlubin a chaosu se propada americka zahranicni politika v zoufalem pokusu si udrzet svoji "imperialni posici" v rychle se menicim dnesnim svete, kde, jak se zda, ma stale mene "priznivcu", zejmena mezi logicky uvazujicimi jedinci i vladami. To se samozrejme netyka te ceske, ktera "v predklonu" panackuje pred americkymi zajmy. Projevy v ruznych komentarich o syrske situaci, kdy ruzni predstavitele verejneho zivota primo hyrili bojechtivymi "hesly" a u nichz lze zcela logicky predpokladat, ze po prvni salve by byla nutna vymena jejich slipu, je jen dalsim prikladem, jakoby jsme ho potrebovali, kterou casti sve anatomie pouzivaji k mysleni.

Temto "rusobijcum" typu Kalouska zrejme uniklo, ze dnesni Ruska Federace neni Sovetsky Svaz a Putin neni Breznev. Jeho "posedlost Ruskem" se zda byt jedinym smyslem jeho politickeho zivota, mimo "asistence" u vsech moznych lumparen v neprospech ceskeho statu a naroda. Jeho "napoleonska" natura v cele politicke strany, ktera se muze schazet v telefonni budce je opravdu na povazenou v dobe, kdy jiz opravdu nema co nabidnout, co by davalo nejaky smysl. Mel by si vzit priklad z pana Pelikana, ktery pry uvazuje o vystoupeni z politiky. Ten se alespon zda mit nejaky smysl sebezachovy, nez se kostlivci budou drat ze skrine a Nikulin ho zacne ve snech strasit.

Muzeme byt jen vdecni panu Putinovi, jehoz neobvykla "zdrzenlivost" v reakcich na nescetne provokace ze stran NATO nas, zatim, ochranilo pred svetovym konfliktem. Jak rekl Einstein pred mnoha lety, tato valka se bude vest vyspelymi technologiemi, ta dalsi jen klacky. Rozdil v mysleni Ruska a Ameriky nemuze byt markantnejsi. Amerika videla valku na svem vlastnim uzemi v 18. stoleti. Jeji hruzy nelze uprit, ale ve srovnani s ruskymi ztratami behem druhe svetove valky, kolem 20 milionu, neni o cem hovorit. Kolektivni pamet ruskeho naroda neupadla v zapomenuti, spise naopak. At je Putin jakykoliv, dal Rusum zpet jejich viru a hrdost.

Zatim to vypada, ze Cesi, diky svym vladam, jsou odsouzeni se opet a znovu hrbit s cepici v ruce. A pani Jourova se desi, jak vysvetli v Bruselu nase "buranske chovani". Snad by mela zacit sebereflexi u sebe, jak neco udelat pro narod za svuj kralovsky plat 400 000 Kc za mesic. A takovych "parazitu" jsou tam tisice. Jako obycejne, Cesi vzdy skonci na "spatne strane". Narod, ktery byl znam svou tvorivosti a talentem, vyspelym prumyslem a potravinove sobestacnosti. Dnes je pouhym "najemcem" ve svem vlastnim dome, obeti kolosalniho podvodu, z nehoz asi jiz neni uniku. A Blanicti rytiri nikde....

Srdecne z Kanady
George Smekal, Ontario, Canada.

1 2 3 4 5 ... 81
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky