Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Češi, Moravané i Slezané

Dobrý den.

V aktuálním článku ze dne 15. 10. t. r. o polské růžencové modlitební akci, jehož jste autorem, jste správně vyjmenoval příslušníky všech národů tohoto státního útvaru, cituji: „… přidaly i hrstky Čechů, Moravanů, Slezanů či dalších spřízněných národů.“ V této spojitosti Vám jako jeden z 630.087 obyvatel ze sčítání lidu z roku 2011 hlásících se k moravské národnosti děkuji za tuto zmínku a spolu s jinými Moravany budu rád, pokud se k Vám na stránkách nejen Vašeho magazínu v budoucnu přidají i další redaktoři, publicisté a jiní.

Aleš Macek

 

Vážený pane Macku,

děkuji za milý mail i za uznání.

Je to samozřejmě obvyklé téma. Já samozřejmě moravskou identitu ctím (současnou slezskou v našem republikovém kontextu považuji za dosti vágní, nicméně z tradičních hledisek se ji sluší dodat), stavět její odlišnost od české na úroveň rozdílů mezi dalšími národy tak, jak je to pojato v článku, je, přiznávám se, trochu vědomě zesílené - právě z důvodu respektu k Moravanům, ale i na základě několika (ne vždy opodstatněných) podrážděných reakcí z Moravy na zjednodušená vyjadřování v dřívějších článcích.

Tolik pro vysvětlení.

Srdečně zdravím. Zachovejte nám přízeň.

Ivan Poledník

Šéf ODS a Panevropa?

Dobrý den,

nedávno jsem četl jeden Váš článek, kde zmiňujete lídra ODS pana Petra Fialu jako "snad slušného člověka". Nevím nakolik jste se zajímali o jeho minulost, ale podle jednoho článku byl pan Fiala svého času šéfredaktorem sudetoněmeckého časopisu vydávaného v Čechách - viz zde.

Možná, že by nebylo od věci upozornit voliče ODS na tuto skutečnost a vyzvat je ke kroužkování kterýchkoli čtyř kandidátů s výjimkou právě jeho. Ale to je samozřejmě na Vašem zvážení.

S pozdravem

Jiří Babača

Pro stromy nevidět les

Vyridte prosim panu Ladislavu Jaklovi, ze Ceskoslovensko nebylo nikdy komunisticke, ale socialisticke. 

Je to zakladni neznalost, ktera degraduje jeho clanek na nulu. Hrubka do oci bijici (byjycy) a stejna, jako kdybych napsal komunysty (komunisti).

S pratelskym pozdravem ctenar Kozdera.

 

Vážený pane Kozdero,

nesouhlasíme, že by to byla natolik hrubá chyba - a působí dosti zvláštně zrovna po tomto detailu se “vozit” a hodnotit jej tímto způsobem. Je to poměrně běžné označení vycházející z toho, že zde měla vůdčí úlohu KSČ a na základě komunistické ideologie se také snažila (přinejmenším v dílčích fázích či aspektech) stát vést. Tím pádem je to legitimní označení nevylučující další více či méně trefné přívlastky. Namísto sofismat se tedy prosím soustřeďte na autorovo poselství, s nímž by bylo smysluplnější polemizovat. Slova o degradaci na nulu na základě tohoto jsou pak zcela absurdní.

Za redakci Protiproudu zdraví Ivan Poledník

Něco málo stavebního zákona

Dobrý den,

v tomto vašem článku jsem četla krátce o uživatelích bytů co si zakázali v domě kouřit i na lodžiích patřících k bytům. Tento článek jsem též četla, tuším že na IDnes, ale to už nevím přesně.

Pro vaši informaci. Oni si to vůči kuřákům mohou dovolit, takový zákaz uvést v život. Vychází to totiž ze stavebního zákona, kde fasáda je společnou součástí domu a vše co je na ní okna a lodžie, vstupní dveře a případně výlohy obchodů též.

Lodžie nepřístupné ze společných prostor, tedy u bytů, jsou tímto stavebním zákonem společný prostor určený k výhradnímu užívání. No řekněte sám, není-li to už ze samé podstaty kokotina. Jako každý socanský zákon je i tento paskvilem.

Jde samozřejmě o to, aby nákladnější opravy v domě, to je fasáda střechy, rozvody se zadávali prostřednictvím SVJ zpřáteleným firmám bez ohledu na potřebnost jejich oprav a vše rukou nerozdílnou platili vlastníci bytových jednotek, aniž by do věci mohli mluvit. Je to prakticky zákon o kolchozu. Vlastník bytové jednotky je povinnen do kolchozu, tedy do fondu oprav sypat, ale vydané peníze mu nikdo nevyúčtuje a nemá ani tušení kam mizí. Pokud byt pronajímá, nemá ani nárok si platby do fondu oprav dát do nákladů na provoz bytu. Pokud se výboru SVJ zamane vydat nějaké nařízení či omezení, tak to prostě udělá a vlastník bytu o tom nemá co diskutovat. Vlastníci bytových jednotek, to tiž ve většině případů hned na počátku založení SVJ předali své pravomoci v dobré víře, že se nebudou muset o společné prostory starat právě výborům SVJ, čímž se jejich vlastnictví k bytům stalo opravdu jen iluzorním.

Takto se na současném stavebním zákonu a zákonu o vlastnictví bytů přiživil i onen výbor SVJ kde si zakázali kouřit na lodžiích náležejících k bytům. Samozřejmě, obrana by se našla, pokud by někdo do sporu chtěl jít, ovšem při stavu našich soudů a v současnosti panujícího bezpráví k normálnímu názoru by se soudil jen blbec nebo sebevrah. O nákladech ani nemluvím.

Odpověď nečekám, vím, že toho máte moc na práci.

Ještě na okraj. Dnes jsem projížděla přes Vršovice (od Tesca Slavia na Mírák, cca čtyři stanice tramvají) jsem napočítala sedm provozoven s kebabem. Rostou jak houby po dešti.

S pozdravem Barbora.

Americké operace pod falešnou vlajkou

Ivan Poledník - výborně!

Byla to akce pod falešnou vlajkou za účelem prosazení v USA neprosaditelného, a to kontroly zbraní. Cílem už to bylo za Obamy a k tomuto účelu se i nafingovaly vykonstruované neuskutečněné masakry jako ten v Sandy Hook.

Smějící se muž je herec hrající zoufalého otce zavražděné holčičky. Celý svět viděl tyto záběry ale až ty od 26 vteřiny. I u nás na Nově či ČT tomu tak bylo. 

Za sebe jsem takovou akci očekával, že nastane po instalaci Trumpa do vedení USA o něco dříve, než až v říjnu tohoto roku.

Pro nás budiž nápovědou, že divadla stylu Sandy Hook se vyjevila jako nedostatečná, a tak se vedení USA rozhodlo k razantnější akci, která má zajistit kýžený výsledek. Je to jen důkazem rozhodnosti a spěchu. Inu blíží se časy, kdy se očekávání obyvatel USA nepodaří naplňovat a je potřeba se připravovat na jejich hněv.

S pozdravem 

Martin Štrajbl

1 2 3 4 5 ... 76
REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou a muslimskou invazi. Proč se i Babiš a Zeman bojí Okamury? Vtáhneme za hradby koně? Stát, národ i rodiny v ohrožení

Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky