Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Hypnoterapie

Vážená redakce,

četla jsem Váš článek týkající se připravovaného zákona, který by měl regulovat léčitelskou praxi. Ráda bych k této věci něco doplnila.

Nechci se tolik zabývat obsahem článku jako takovým, s některými věcmi souhlasím, s jinými nikoli. Četla jsem obdobných obhajob už více, ale nikde nebylo ozřejmeno, jak je na tom za současných okolností pacient sám a jak je nebo není chráněn, když se rozhodne pro onu alternativní cestu a svěří se do rukou léčitele.

V krátkosti Vám to mohu nastínit díky vlastní zkušenosti. Po dlouhém rozvažování jsem se rozhodla podstoupit hypnoterapii. Bohužel jsem ve výběru terapeuta neměla štěstí. Dotyčný se v mém případě dopustil závažného pochybení, naprosto neslučitelného s etickým kodexem a způsobil mi psychickou újmu. Ve snaze o docílení řádného posouzení věci jsem kontaktovala tyto organizace:

  • Česká psychoterapeutická společnost,
  • Unie psychologických asociací ČR,
  • Sekce hypnózy a relaxačních technik ČLS JEP.

Můj podnět řešila řada pověřených osob a nemohu si stěžovat na neochotu. Závěr byl ovšem následující: vzhledem k tomu, že dotyčný spadá právě do kategorie "lidový léčitel", nejsem pod žádnou právní ochranou a žádná z těchto organizací jej nemůže nijakým způsobem postihnout, protože to nespadá pod jejich pravomoce. Přitom mi jedna z nejvýše postavených hlav právě České psychoterapeutické společnosti sdělila, že jsou ze situace sami zoufalí. Kontaktuje je spousta poškozených pacientů a nemohou jim v tomto ohledu nijak pomoci, protože lidoví léčitelé nenesou za zdraví pacienta trestní zodpovědnost jako lékaři.

V takovém případě zbývá člověku podání trestního oznámení nebo občanská žaloba. I přesto je ovšem složité prokázat, že se dotyčný dopustil trestného činu - vlastně neporušil zákon, který neexistuje. Bylo by zapotřebí prokázat újmu na zdraví, ale to nelze vždy jednoznačně a vůbec v případě, kdy se jedná o duševní zdraví...

Můj případ se stále řeší (už přes rok). Osobně jsem nezanevřela na alternativní medicínu, ale mám za to, že by se s touto dírou v zákoně mělo něco dělat.

S přátelským pozdravem J.

Boj na americké politické scéně

Vazena redakce,

jako obycejne jsem si se zajmem precetl dnesni glosu pana Hajka o temer zoufalem pokusu tak zvaneho "Deep State" o rozdmychani vojenskeho stretu s Ruskou Federaci. Slo by zakonite o konflikt nuklearni a to z prosteho duvodu, kterym je pocetna prevaha uskupeni NATO v porovnani s ozbrojenymi silami Ruska, ktere zcela ocividne nemuze celit utoku konvencnimi zbranemi. Takze eskalace k nuklearnim by byla temer okamzita. Take neni zadnym tajemstvim, ze Rusko nema o valku prazadny zajem, chce proste zit po svem.

To se ovsem neshoduje s plany nepricetnych "jestrabu" americke zbrojni masinerie, kteri se, ze me neznameho duvodu domnivaji, ze oni jsou imunni proti totalni destrukci USA. Strucne shrnuto, jsou to psychopate s ambici na Pyrrhovo vitezstvi. Z toho take vychazeji vsechny pokusy o odstraneni prezidenta Trumpa, vcetne jeho fyzicke likvidace. Stejny pristup jiz od dob Lincolna. Tedy jiz tradice, vskutku americka. Jsme tedy snad nejblize ke svetove katastrofe od konce druhe svetove valky.

Pojednava o tom i jedna z evropskych alternativnich webovych stranek, ktera nabizi pohled do hlubin nelitostneho boje uvnitr americke politicke sceny, ktera v dejinach USA proste nema obdoby, strucne shrnuto, o existenci tohoto statu. Jde totiz o jeho finalni stadium. Jedna se o clanek 25 US ustavy, kdy president USA muze pouzit stanneho prava, aby celil rovraceni zeme vsemi, kdo tomu napomahaji ci podporuji tyto zivly. Je nutno zminit, ze pocty techto zradcu jdou do stovek, ci vice. Existuje seznam techto osob, s prislusnymi jmeny na zatykaci. Je nabiledni, ze jsou to prislusnici tzv. "Deep State" spolku.

Pokud se tato akce uskutecni, pak jeji dopad bude nezmerny. Vojensky tribunal, ktery vznikne, ma svuj rad a postup. Neexistuji zadne prutahy nebo odroceni, rozsudek je rychly a casto vyuziva tresty pro velezradu. Proto ten zoufaly pokus o odstraneni presidenta Trumpa za kazdou cenu. Cely projekt Noveho Svetoveho Radu je ohrozen... a to se neodpousti. Zvlaste kdyz je dlouhodobe a trpelive prosazovan za nesmirnych financnich "injekci" od globalni elit.

Srdecne zdravi z Kanady George Smekal.

Zpověď inteligenta

Vazena redakce,

dnes jsem mel moznost shlednout rozhovor s panem Hrebejkem na DVTV s Emmou Smetanou, po rade jeho vyroku v mediich ohledne pana presidenta Zemana a potazmo jeho volicu. Nebyl jsem prilis prekvapen, jelikoz tento pan se zda na stejne vlnove delce s dalsim velikanem ceske "inteligence", bulvarnim spratkem Pavlem Novotnym, vcetne bezbrehe arogance a pocitu nadrazenosti, kterou se ani nepokousi skryvat. Nyni, jako hrdy obyvatel Smichova se rozhodl prispivat k "osvete" teto casti Prahy s tim, ze se k tomu citi povolan.

Pote, co mu bylo pripomenuto, jak pohrda temi, kdo nesdili jeho nazory, zacal chrlit nic nerikajici naucene fraze, jez opakovane odrikaval. Neni bez zajimavosti, ze toto pohrdani sdili s pani Clintonovou pro volice D. Trumpa. Je pozoruhodne, jak tento pan, ktery svou vizazi pripomina namysleneho sysla, je schopen tocit filmy prave pro ty "menecenne", z kterych vlastne zije. Ale to mu zrejme, v jeho aroganci, vubec nedochazi, jako ostatne cela rada dalsich veci. Ma plna usta demokracie, ale vysledky voleb ignoruje. Takze "demokrat" k pohledani.

To mozna vysvetluje jeho stanovisko, jelikoz jeho "modlou" stale zustava president Havel, k jehoz odkazu se hrde hlasi. Mluvi o "komousich", extremistech v SPD a dalsich "nekalych" organisacich, ktere odporuji jeho mysleni. Dokonce je obvinuje ze slepoty. Jak vidno, pan je take, mimo jine, i vtipalek. Asi to patri do popisu prace bohema, jak se sam nazval. Pokud mi pamet slouzi, tento termin je pouzivan ve spojeni s "odrudou" lidi, kteri ziji vicemene ve svem vlastnim svete, ktery je vzdalen od primarni spolecnosti a jejich prirozenych pravidel a zvyklosti. To je snad jedine, co pan reziser "trefil"... jinym slovem exot.

Z Kanady zdravi
George Smekal, Ontario, Canada

Co podepsal ministr Mettnar v Marrákeši?

Počátkem května se ministr Mettnar v demisi zúčastnil v Marrákeši euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji, (tzv. Rabatský proces). Vzniklá Marrákešská politická deklarace a Marrákešský akční plán do roku 2020, vzbuzují obavy, zda nejde o další snahy o posílení, resp. legalizování migračních toků z afrických zemí do Evropy.

Uvedená konference, dle veřejně přístupných zdrojů, považuje migraci za zdroj ekonomického růstu a rozvoje, vyzývá k organizování pravidelné a řádné migrace a mobility mezi Afrikou a Evropou a klade důraz na odbourání překážek bránících v migraci nejen uprchlíkům, ale i ekonomickým migrantům. To je jen malá část obsahu této deklarace tak, jak ji uvádí různé zdroje dohledatelné na internetu. Jak ministr Mettnar, tak premiér v demisi A.

Babiš naopak tvrdí, že šlo o nezávazný dokument, který má naopak bránit nelegální migraci a bojovat proti pašerákům lidí a zprávy o podpoře migrace označují za dezinformace. Nebylo by tak nejlepší, kdyby vláda plné znění tohoto dokumentu uveřejnila například na stránkách MV ČR? A nemají občané právo být s takto zásadním dokumentem seznámeni? Jinak než nezvratným zveřejněním skutečnosti případné dezinformace vláda nevyvrátí a jen posílí domněnky, že podpis tohoto dokumentu byl pouze dalším předstupněm k podpisu Dublinu IV. Maďarský ministr vnitra Marakéšskou deklaraci podepsat odmítl. Takže zřejmě tak zcela nevinná a nezávazná nebyla, že vládo v demisi?

Jan Souček

Plzeň

Kultura nepovznášející ducha

Vážená redakce!

Před pár dny jsem si na vašich stránkách přečetla článek o provokativní perverzní hře brněnské Kavárny v Brně. Byla jsem šokována, co si už současní morálně vyšinutí „umělci“ dovolují a ještě si troufají to nazývat uměním. Hned jsem začala hledat, zda se konají nějaké protesty proti uvedení tohoto nestoudného představení. Naštěstí tato ďábelská hra nerozhořčila jen moje srdce, ale našli se i mnozí slušní lidé, kteří zorganizovali akci protestu a vytvořili petici.

Sice bylo napsáno pár článků, ale domnívám se, že jsou lidé málo informovaní o tomto rouhání. Protiproud by měl na toto téma psát více textů, upozorňovat čtenáře na strašné následky pro náš národ, jestli bude mlčet či bude lhostejný k těmto nestoudným excesům morálních šílenců.

Mimochodem, nedávno jsem psala protestní dopis členům Rady Karlovarského kraje, v němž jsem vyjádřila svůj negativní postoj k provokativní výstavě pana Knížáka v Karlových Varech. Odpověděli mi, že je „…fascinuje moje přesvědčení o tom, co je v umění morální či nemorální…že patřím mezi lidi, kteří by umělecká díla nejraději pálili na hranicích a pro demokratickou společnost jsem větším nebezpečím a zlem než „sebezvrhlejší“ umělec.“ Někteří se mi zdvořile snažili vysvětlit, že vlastně současnému „umění“ vůbec nerozumím, protože tvorba pana prof. Knížáka je velmi kladně přijímána nejenom u nás, ale i v zahraničí a byl oceněn nejvyšším prezidentským vyznamenáním.

Je strašné, že lidé nacházející se u moci nechápou, že jedním z jejich nejdůležitějších úkolů je vytvářet podmínky pro mravní povznesení národa. Podporou podobných morálních šílenců pod falešným pochopením svobody vláda koná zcela protikladně – vytváří podmínky, při nichž se plodí darebáci a lidské zrůdy.

Jak řekl anglický politik Edmund Burke před několika stoletími „K vítězství zla je nutná jedna podmínka – aby dobří lidé mlčeli“. Věřím, že vy nebudete mlčet a budete vyzývat lidi na akci protestu konanou 26. května 2018 v Brně organizovanou římskokatolickým knězem V. Trmačem a také připojit svůj podpis pod petici.

Chtěla bych také upozornit na překrásné ohlasy pod peticí. To je živý hlas českého národa. Bylo by např. dobré u vás na portále vytvořit přehled těchto ohlasů. 

S pozdravem

Horáčková

1 2 3 4 5 ... 82
REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

17 let od pádu dvojčat: Synci z Arábie byli ohleduplní. Jak se zmenšuje Boeing? Usámovy toulavé boty nosí smůlu. Proč máme vojáky v Afgánistánu? Historická čítanka

17 let od pádu dvojčat: Synci z Arábie byli ohleduplní. Jak se zmenšuje Boeing? Usámovy...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky