Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Rasismus naruby: Slavný „případ Natálka“ má neméně děsivé pokračování. Siváková v baru, Kudrik v herně, dluh vyřešen! Proč se o tom mlčí?

Rasismus naruby: Slavný „případ Natálka“ má neméně děsivé pokračování. Siváková v baru, Kudrik v herně, dluh vyřešen! Proč se o tom mlčí?

20. 11. 2013

Jan Král strhává mediální kulisy, v nichž se hraje nakašírované divadlo s „nepřizpůsobivými“ a jehož nedobrovolné drahé vstupné platí samozřejmě – „přizpůsobiví“

Před měsícem - dlužili, kam se podívali! Za měsíc - čistí jak lilie! "Dobří lidi" se zase našli! Hurá! Že se nechytáte? Kdo že je onen Kudrik? Je to táta Natálky z Vítkova. A Siváková? Je její máma.

PP

Mediální hvězdy tragického příběhu a tragického nadvakrát! V prvním případě doživotním poškozením dítěte. V druhém případě neuvěřitelně tvrdým potrestáním čtyřech mladých troubů... Případ jako takový vám blíže představovat nemusím. Všichni zúčastnění se stali mediálními hvězdami!

Jak nás krmila média kauzou, jak s námi manévrovala, a jak se příběhu věnovala jednostranně - něco takového snad nepamatuji.

I dnes jezdí štáby za "maminkou" a točí srdceryvné scény ze života Natálky. Bohužel - věnují se jen tomu jednomu - životu malého postiženého děvčátka. Zvláštní je, že už nikdo z těch nagelovaných chlapců z Novy nepřijede večer, aby se podíval, kde asi tak "matka" a "otec" tráví svůj čas. Jak vítanými hosty se stali v knajpách Vítkova respektive Budišova nad Budišovkou!

A kde jinde než tam utrácejí dávky, dary, odpustky určené pro Natálku a její sestry... Utrácejí tak, že se dostali na mizinu. Nestačilo jim - že jim z darů koupili dům. A renovovali. Nestačilo jim, že nikdy nikde nemusejí dělat a přitom si žijí lépe - než většina obyvatel, onoho Bohem či spíše úřady zapomenutého kraje. 

Těžký život – pro některé

Mám to tam rád. Poodří a tam v lesích Nízkého Jeseníku. Jen život je tam skutečně těžký. Fabriky zkrachovaly. Družstva poskytující obživu a práci taktéž. Nezaměstnanost obrovská.

Většina tamních obyvatel je na tom špatně. Ne však pan Kudrik. Ne paní Siváková. Ti své dostanou. A propijí a prohrají! To je realita. Lidé žijící v tom kraji, by mohli vyprávět... I místostarosta Vítkova o svérázném životě této po jistou dobu „ostře sledované“ rodiny napsal - jen se to nikde neobjevilo.

Pardon - místní noviny jeho názor otiskly. Pak už – nikdo. A do toho zpráva: Na rodinu Natálky vyhlášena exekuce! Ó hrůzo!

Rasismus naruby

V té chvíli vyrazily štáby a točily a psaly – jak jinak než tendenčně! Vytvořily dojem, že rodina oběti tak hrůzného činu, přijde o střechu nad hlavou! Nikdo se neptal - proč? Kdo to způsobil a zdali za tento stav, nemohou rodiče oné oběti. Nikdo! Ale - děly se věci:

Okamžitě za ně dluhy splatili! Kdo? Nevím - asi my - všichni! Tak jak je v kraji od jisté doby zvykem. Matky samoživitelky. Propuštění padesátníci a všichni, kteří se dostali do dluhové pasti - jimž nepomůže nikdo. Kudrikovi ano. Rasismus naruby.

V televizním Hyde parku, vystoupil starosta Dubí. Mimo jiné z něj vypadlo, že jedna - slovy jedna – rodina „nepřizpůsobivých na dávkách brala měsíčně 92 000 korun! A nikdo z nich nedělá! A také oni možná - dluží... Protože se vždy najde dávka, kterou ji na dluh pošleme!

Jsme nemyslící stádo?

Nedlužíme někomu něco my? Třeba, otázku - kde je pravda? Jak to, že se mnoho lidí z oné minority, vydalo za "lepším životem", bez "rasistů a xenofobie", do Británie a Kanady a když vyčerpali tamní sociální dávky, vrátili se domů, kde jsme jim zatím „naspořili"... někdy i statisíce! A proč vedle nich pro lidi, kteří celý život pracují a dostali výpověď, máme jen směšnou částku na živoření?

Co si mají myslet ti, kteří dostali výpověď v padesáti a jsou všude všem jen pro smích? Propadli se rychle na dno a nyní mohou za pár šupů - hrabat v oranžové vestě listí... Co mladí? Nechali jsme je vystudovat "dobré školy" a teď - nic! Práce pro ně není! A dluhy - ty nikdo nikomu z těch, o kterých jsem psal - nezaplatí...

Právě tak vzniká „rasová“ nenávist! Živená médii, zbabělými placenými politiky a nekritičností názoru. Jsme obětí manipulace. Nespravedlnost máme brát jako pokrok. Různá měřítka pro různé skupiny občanů jako „sociální stát.

Pracují s námi jako s nemyslícím stádem.

PP


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Naděje v nejisté době: Půjdeme do nebe! Je jenom jedna pravda, jedna dokonalá nauka. V čem jsou jiné cesty pomýlené? Požitky světské a duchovní. Základním principem je spravedlnost. Život bez konce

Naděje v nejisté době: Půjdeme do nebe! Je jenom jedna pravda, jedna dokonalá nauka. V...

Kauza Piťhova &quote;proroctví&quote;: Protivníci budou lhát až do roztrhání těla. Voltairův Goebbels a Goebbelsův Halík. Rafinovaný klam odpadlého kněze. Padesátá léta jsou tu znovu? Buďme pozorní. Kvůli dětem

Kauza Piťhova "proroctví": Protivníci budou lhát až do roztrhání těla. Voltairův Goebbels...

REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Pokus o puč: Kdo a proč stál za dalším pokusem zbavit se vítěze voleb? Oplzlosti paní S. Jiná verze pádu Petra Nečase. Žumpa nemá dno. Není to náš „závod“? Andrej Babiš obstál. O trpaslících a slepicích

Pokus o puč: Kdo a proč stál za dalším pokusem zbavit se vítěze voleb? Oplzlosti paní...

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky