Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Úspěšný tlak veřejnosti: Student Nicolas Busse je na svobodě. Brutální policejní metody při potlačování občanských svobod kritizují i mnozí policisté.
Autor: Ondřej Höppner

Úspěšný tlak veřejnosti: Student Nicolas Busse je na svobodě. Brutální policejní metody při potlačování občanských svobod kritizují i mnozí policisté.

18. 7. 2013

Tisk článku

Redakce Protiproud Vlnu solidarity vyvolalo zatčení francouzského aktivisty. Pařížský odvolací soud nakonec Nikolase Busse, který protestoval proti manželství homosexuálů, propustil z vězení. Udělil mu nicméně pokutu 3000 euro.

Jak jsme již informovali dříve, byl při protestech v Paříži pořádaných proti přijetí zákona o manželství homosexuálů zatčen a držen ve vazbě student Nikolas Busse. Protiproud se francouzským protestům i zatčení Nikolase věnoval v několika článcích.

pp

Čtěte zde: První politický vězeň uvězněný za odpor vůči homosexuálním sňatkům  zůstává za mřížemi. Revoluční policie a soudy okupují politiku nejen u nás.

Po devatenácti dnech samovazby v pařížském vězení Fleury Mérogis, nakonec francouzští soudci přiznali, že rozsudek byl v hrubém nepoměru k jeho činu.  Před soudem popsal Nikolas Busse své zatčení  jako brutální čin. „Byl jsem svázaný a hodili mě do policejního vozu jako zvíře , " řekl.

Po rozhodnutí soudu, který 9. července rozhodl o propuštění Nikolase Busse na svobodu, zavládla mezi jeho příznivci samozřejmě radost. Přetrvává ale rovněž zklamání z toho, že nedošlo k plnému zproštění obžaloby.  I tak je propuštění Nikolase Busse velkým vítězství konzervativních a prorodinných sil ve Francii. 

pp

     Nikolas Busse v poutech na policii

Solidarita v celé Evropě

K solidaritě s protestujícími se přidávají stále další a další okruhy veřejnosti a celá věc se tak pro vládnoucí revolucionáře ve Francii i v celé Evropské unii stává nepříjemným problémem. Protestní prohlášení jež odsuzuje chování francouzské policie proti demonstrantům podepsalo i 24 členů parlamentního shromáždění Rady Evropy. „Protestní hnutí Manif pour tous vystoupilo proti homo-manželstvím a adopcím pro homosexuální páry. Policie svým postupem porušila hned několik článků Evropské úmluvy o lidských právech“, píše se v prohlášení.  

pp

 

Čtěte ZDE: Kněz zbitý revoluční policií. Vrací se Francie do času gilotin?

Na stranu aktivistů  se přidává i část francouzské policie

Nespokojenost s brutálními zásahy socialistické vlády roste u i francouzské policie. Stále častěji se ozývají hlasy od některých policejních důstojníků, kteří se odmítají stát ideologickou policii a zasahovat proti demonstrujícím jen kvůli tomu, že nosí na tričku symbol tradiční rodiny. Do celé věci se zapojily také francouzské policejní odbory, které vyjádřily otevřeně nespokojenost se zneužíváním policie v politickém boji proti odpůrcům homosexuálů.

Ve vysokých policejních kruzích roste nespokojenost

Celé této záležitosti se věnuje i poslední číslo policejního časopisu “Tribune de commissiaire”. Cituje člena odborové policejní centrály SCPN Emmanuela Rouxe. Tento představitel syndikátu, jenž reprezentuje 60 % policejních komisariátů, v otevřeném dopise svým kolegům sděluje:„To co se dělo v případě zásahů proti demonstracím obránců tradiční rodiny jsem ještě v životě neviděl. Viděl jsem demonstranty drasticky přimáčknuté ke zdi. Viděl jsem jak mladí lidé padají k zemi a policisté jak je vlečou po do policejních dodávek. Nikdy nebudu jedním z těchto policistů. Odmítám být součástí ideologické policie,“ napsal v otevřeném dopise svým kolegům.

pp

Čtete zde: Paradox: Francie těchto dnů bojuje za tradiční rodiny na celém kontinentě. Za právo žít normálně. Dnes se v Paříži opět cosi stane. A my?

Probudí se i policisté v ČR ?

Doufejme, že se i v České republice najdou odvážní policisté, kteří se postaví proti navlas stejným praktikám, které jsme mohli vidět například při nedávných policejních manévrech proti pokojným demonstrantům v Českých Budějovicích. Jde o stejné síly revoluce, které zneužívají policii ke svým ideologickým záměrům.

Čtěte zde: Brutální útok policistů na občany v Českých Budějovicích. Ti už chystají trestní oznámení. Přinášíme exkluzivně

Ve Francii roste nespokojenost se současným socialistickým prezidentem a vládou revolucionářů řízených z Bruselu. To se ukázalo i při nedělních oslavách francouzské revoluce. Prezident Francois Hollande byl přihlížejícími občany vypískán, jak si můžete prohlédnout v přiloženém videu.                                                  

pp


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Kanibalismus a zabíjení vlastních dětí: Tajemná moudrost pro novou Církev? Konvertoval František k šamanismu? Nová synoda - nová pohroma. K čemu jsou dnes misie? Integrální ekologie namísto spásy

Kanibalismus a zabíjení vlastních dětí: Tajemná moudrost pro novou Církev? Konvertoval...

Svět proti křesťanům: Nepřítel nemá meze ani zábrany. Strategie podlézání a doprošování? My jsme si válku nezvolili - ona přišla k nám. Vlažní nemají budoucnost. Časné je stínem věčného: Jen se modlit a bojovat!

Svět proti křesťanům: Nepřítel nemá meze ani zábrany. Strategie podlézání a doprošování?...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky