Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Ladislav Jakl, kandidát na prezidenta republiky za Stranu svobodných občanů: Protiproud vs. Svobodní - zničující polemika. A Brusel se směje

Ladislav Jakl, kandidát na prezidenta republiky za Stranu svobodných občanů: Protiproud vs. Svobodní - zničující polemika. A Brusel se směje

se svým typicky originálním způsobem zapojuje do diskuse, která se rozpoutala na Protiproudu i u Svobodných, a říká: „Zaútočte na mě.“

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Úloha státu  (Ctirad Bednář)
24.01.14 12:53
Výzva pana Jakla ke smíru libertariánů a konzervativců je pochopitelná, Svobodní by neradi ztráceli voliče z řad občanů vážících si tradičních hodnot jako například rodiny nebo vlasti. Problém článku je v tom, že je málo konkrétní. Je snadné mluvit o míru, vynecháme-li palčivé problémy a důvody střetu.

Pan Jakl má pravdu, když navrhuje, že „je třeba jasně precizovat, zda mluvím o jednotlivci, nebo zda mluvím o STÁTU“ a že by bylo ideální, kdyby „ v každé polemice bylo jasně řečeno, kdy kdo mluví o sobě či o společnosti a kdy mluví o STÁTU.“

Napíše-li vysoký funkcionář strany Svobodných: „Tradiční rodina má ve společnosti místo, které si zaslouží, ale není na STÁTU a jeho orgánech, aby ji zvýhodňoval či naopak znevýhodňoval vůči jiným formám soužití.“ „pokud chtějí lidé žít ve svazku tří nebo čtyř lidí ať tak činí. Do toho nám nikomu nic není.“, pak zkrátka a dobře prosazuje názor, že STÁT má na tradiční rodinu pohlížet stejně jako na skupinu deviantů žijících pohromadě. Distancují-li se Svobodní výše citovanými slovy od konzervativní platformy D.O.S.T., mají zajisté na svůj názor právo, stejně jako konzervativní volič má právo považovat program Svobodných za necivilizovaný a zvrhlý. Tak daleko v politických představách o destrukci tradiční role STÁTU, a tudíž i tradiční společnosti, pokud vím, zatím nedošla žádná neomarxistickou agendou ovlivněná strana, snad s výjimkou oné v Holandsku založené strany pedofilů. Dosud se cudně mluvilo jen o manželství homosexuálů.

Nijak mě neuklidní, napíše-li mi onen funkcionář v osobním dopise, že manželství pro něj znamená svazek muže a ženy a on osobně by dva muže za manžele neoznačoval. Jakožto občana a voliče mě samozřejmě zajímá především to, co Svobodní hodlají prosazovat v politice a jaký mají názor na úlohu státu.

Pravda je, že například ve snaze vymanit Českou republiku ze Čtvrté říše a zastavit příval stupidních nařízení bruselských úředníků mohou své síly konzervativci a Svobodní spojit. Konečně demokraté a komunisté měli kdysi ve Třetí říši také společného nepřítele.
konzervativci vs Svobodní  ()
23.01.14 20:58
Jsem rád že pan Jakl, kterého považuji za ojediněle schopného řečníka, tuto polemiku opět otevírá, protože si myslím, že by neměla jen tak vyšumět. Bohužel mne jímá pocit, že mezi Svobodnými není zdatný řečník, který by byl ochoten (nebo schopen?) jít do této polemiky s klidnou, ale důslednou argumentací. Souhlasím s názorem, že konzervativci a Svobodní se mohou vzájemně velmi pozitivně obohacovat a polemika mezi nimi by měla existovat a ne být umlácena čepicemi jak se mi to v poslední době jeví.
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky