Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Klausův úsvit nové republiky: nedělní zamyšlení českého novináře nad situací české země a její pravice

Klausův úsvit nové republiky: nedělní zamyšlení českého novináře nad situací české země a její pravice

uvažuje nad nejnovější knihou Václava Klause a říká: naplnění jeho "volebního programu" by bylo skutečnou revolucí v dobrém slova smyslu.

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
No, nekup to  (Dušan Marik)
27.10.13 21:54
O knize samozřejmě vím, ale původně jsem neměl v úmyslu ji koupit. Po přečtení tohoto článku jsem své rozhodnutí změnil. Asi toho nabízí podstatně víc než jsem očekával. Aspoň mi cesta na mou listopadovou dovolenou do USA uběhne daleko příjemněji. Teď si ale trochu popíchnu. Jsem zvědav, kolik tézí a myšlenek se bude shodovat s programem Svobodných. Možná v ní najdu i to, proč se V.Klaus, ale i Protiproud, přiklánějí k hnutí HV a ne k P.Machovi. A to je to, co mě v tuto chvíli zajímá nejvíce. Ač se Petr Hájek snažil moji "interpelaci" vysvětlit, moc se mu to zatím nepodařilo. Možná bude V.Klaus úspěšnější. A když ano, tak jako registrovaný příznivec Svobodných, mohu toto téma předložit k vnitrostranické diskusi. A udělám to rád.
RE: No, nekup to  (Andrea Komancová)
31.10.13 20:13
Důvod,proč V.Klaus podporuje HV a ne Petra Macha,je jediný,ale zcela zásadní.Kromě ekonomického liberalismu a občanských svobod,což mají Svobodní ve svém programu vypracováno velmi precizně,je k postupnému uzdravování z celkového marasmu EU nutná ještě jedna podstatná věc,bez které je veškeré snažení k ničemu.Tím je návrat k tradičním,osvědčeným konzervativním hodnotám,na kterých stojí už staletí celá evropská civilizace. Co tyto hodnoty představuje,je výstižně napsáno v Manifestu iniciativy D.O.S.T. Nejdůležitjší ze všeho je samozřejmě základ každého suverénního státu - rodina jako výlučný svazek muže a ženy a děti,které z tohoto svazku vzejdou.Proti snahám havlistických levičáků tyto osvědčené hodnoty zničit bojuje V.K. od samého začátku své politické kariéry jako lev. Proto dle mého názoru nemůže s dobrým svědomím podpořit stranu,která nemá ve svém programu o podpoře rodiny a tradičních hodnot ani slovo.
Přeji příjemnou dovolenou v USA.
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky