Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Černá předvolební maškaráda zeleného Lišky: Pochod „romské hrdosti“ ve stínu cikánských vražd a násilí, o nichž máme pokrokově mlčet

Černá předvolební maškaráda zeleného Lišky: Pochod „romské hrdosti“ ve stínu cikánských vražd a násilí, o nichž máme pokrokově mlčet

přináší podrobnosti o případu brutální vraždy a video z „legrační“ výměny názorů mezi cikánskými rodinami. Hrdost má věru zvláštní tváře

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
a poslední rychlovka ke sčítání menšin  (Kamil Ern)
08.10.13 20:33
má státní moc právo klasifikovat lidi podle libovolné charakteristiky? nemá.

jestli to chce dělat nějaký člověk, v pořádku, budu rád když někdo obejde školy a udělá nějaké přehledy. ale to bude jeho vlastní svobodný produkt a každý se na něho může vykašlat mu odpovídat a stejně tak mu každý může nalhat co chce.

ale aby mě stát nutil ze své moci dělat takové třídění? fuj.

nejsem militantní a nejsem ovce. na tohle je ideální pasivní odpor.
pane bednari  (Kamil Ern)
08.10.13 20:28
nezlobte se za tenhle grafomanismus, uz se budu mirnit, ale konecne mi jdou odesilat prizpevky, tak jsem doplnil jeste odpovedi k nasi predchozi skoro-diskuzi u clanku "Český představitel Hnutí pro život v rozhovoru pro Protiproud říká o „košickém zázraku“..." - tedy odpověď na vaši výzvu, jestli je potrat vraždou stejnou, jako vražda cizího člověka.
k tematu clanku  (Kamil Ern)
08.10.13 20:19
neslo odeslat, takze navazuju ... tak jako v supermarketech spise pracuji prodavacky, stejne jako do sve restaurace, kam chodi spise zeny si radeji najmu solidne vypadajici a prijemne cisniky, nez mlade holky do chlapske pivnice.

ale nezlobte se, uvadet tu v clanku konkretni pripad jedne konkretni vrazdy je jenom stvave bulvarni roznecovani nenavisti, stejne jako kdyz noviny dokazou k cele amnestii tisicu lidi vycucat tri konkretni problematicky pripady, nebo kdyz delaji verejnou popravu zhraru z vitkova, nebo kdyz pisi o tom, jak ten ultra zly bakala vyzdimal miliardy z chudaku horniku.

pochybuju, ze autor vi presne, kolik podobnych vrazd spachalo behem posledni doby kolik belochu a ze by mel nejakou statistiku kolik skutecne o tom bylo "mainstream" clanku. jasne, souhlas, on neni ceskou televizi, ktera by to mela takto zverejnovat s timto ohledem, ale pokud vypichuje jeden konkretni pripad, tak to snad nema uroven.

pojdme si precist jaka jsou procenta trastanych, kolik je trestnych cinu pomerne apod. pojdme zjistit, jestli romove sedi prumerne kratsi dobu, nebo stejnou dobu za podobne cinny jako bili. pojdme zjistit jaka je procentualni vysetrenost pripadu romu vs. bilych u stejnych typu zlocinu. tohle jsou veci, ktery by skutecne nasvedcovaly nejake pozitivni nebo negativni diskriminaci.

taky by to vyzadovalo vlozit do toho jistou miru vyzkumu a prace a ne jen napsat stavy clanek.
k principu clanku  (Kamil Ern)
08.10.13 20:08
souhlasil bych sice s tematem otevreneho zverejnovani rasovych clanku. ano, jsem - mozna lepe receno skupinista - a myslim si, ze ruzne skupiny lidi se daji charakterizovat svymi statistickymi vlastnostmi.
k trestu smrti  (Kamil Ern)
08.10.13 19:54
trest smrti je pomsta, stejně jako jakýkoliv jiný trest. myslím, že křesťanství nás učí, že pomsta není lidská. pomstou se člověk stává stejným jako ten, jemuž se mstí. jsem civilizovaný a nebudu odebírat život za život. raději tomu špatnému ukažme, že jsme lepší naším milosrdenstvím. jistě, z technických důvodů, protože nemůžeme zločince jen prostě vyloučit z civilizace na nějaký "opuštěný ostrov", musíme provozovat vězení, kde se z těch lidí stávají ještě větší zvířata, ale nemáme prostě prostředky to dělat jinak. to pro mě ale neznamená, že se nemám snažit to udělat co nejvíce civilizované.
RE: k trestu smrti  (Kamil Ern)
08.10.13 19:56
to je stejné, jako amnestie. nepotřebujeme ji technicky a mohli bychom tvrdit, že se spíš ti trestanci uklidní, že mohou škodit a přitom je potom někdo omilosrdní. jenže ona amnestie je akt milosrdenství a nic jiného. prostě ji konáme, protože chceme dát špatným příklad k nápravě a ukázat jim lásku k bližnímu, kterou oni zřejmě postrádají, protože je k ní zřejmě bohužel nevychovali jejich vlastní rodiče.
Trest smrti nám chybí.  (Ctirad Bednář)
07.10.13 22:57
Kdyby společnost jasně stanovila, že vraždu tolerovat nebude, usnadnila by rozhodování mnoha slaboduchým. Pod vlivem zhoubného relativismu si dnes kdekdo myslí, že spáchat vraždu není nic víc než jen jedno z možných řešení problematické situace.

Šibenice by byla vhodným a jednoznačným ukazatelem cesty.
RE: Trest smrti nám chybí.  (Aleš Novák)
08.10.13 10:55
vrařždy samozřejmě naše společnost netoleruje. Trest smrti ale není zárukou, že vražd ubyde. Podstatou problému není vražda jako taková, ale způsob, jak se o ní (ne)informuje v médiích. Kdyby vrahem byl běloch, určitě dostane víc publicity než když je vrahem cikán.

V kontextu jiných zpráv jsem se dostal do složité situace s identitou: jak zařadit při sčítání žáků na škole dceru, která sice původní rodiče má cikány, ale jako adoptovaná od malička vyrůstá v "bělošské" rodině?
RE: Trest smrti nám chybí.  (Ctirad Bednář)
08.10.13 15:26
Správně. Jedná se o nadsázku, asi jako když řeknete: „Neudělá ani krok bez auta“. Společnost vraždu samozřejmě netoleruje, stejně jako by ji netolerovala, kdyby vrah musel zaplatit za každou oběť 1,- Kč pokuty. Záruku Vám poskytnout nemohu, ale jsem si jist, že se vzrůstající pokutou (či trestem) by obětí ubývalo. Po popravě už jen z toho prostého důvodu, že vrah by neměl další možnost vraždit.

Nadsázku jsem použil záměrně, abych zdůraznil fakt, že tresty za vraždu bývají zcela neúměrné provinění, což v očích méně přemýšlivých, zvláště jedná-li se o zkušené kriminálníky, nutně vede k devalvaci hodnoty lidského života.

Máte samozřejmě pravdu, že hlavní téma článku se týká jiného problému, nicméně s autorem zcela souhlasím a nemám co dodat, a tak jsem měl chuť nakousnout téma obnovy trestu smrti – když už byla řeč o vraždě.
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky