Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Lžou nám ráno, v poledne i večer: Jsme na špatné straně. Falešné vlajky kam se podíváš. Co na to naše svědomí? Od Vietnamu až ke Skripalovi a Sýrii. Bylo to tak vždycky? Až nás budou zabíjet...

Lžou nám ráno, v poledne i večer: Jsme na špatné straně. Falešné vlajky kam se podíváš. Co na to naše svědomí? Od Vietnamu až ke Skripalovi a Sýrii. Bylo to tak vždycky? Až nás budou zabíjet...

zkoumá současné kauzy a záminky ke krveprolitím, a ptá se, zda to vlastně nebylo lepší, když měl člověk k dispozici pouze ten "jediný správný" zdroj mystifikací

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Horší je to, co se vůbec neříká  (Michal Stone)
18.04.18 15:48
Nejen informace překroucené. Horší jsou ty zamlčené.
Když jsem četl zamyšlení Oto Jurnečky nad překroucenými kauzami, v Českém rozhlase běžel nekonečný seriál „Příběhy 20. století“. Poslouchám to, protože mám historii rád. Marně však čekám, kdy se něco dozvím o 20. století.
V celém seriálu se nám 20. století nějak scvrklo na léta kolem roku 1948 a 1968. Zmínky jsou také o hrdinných vystoupeních našich Chartistů v létech sedmdesátých.
Neslyšel jsem téměř ani slovo o formování zahraničních legiíí, o bitvě u Zborova, o činnosti Masaryka v USA, Beneše a Štefánika ve Francii. O činnosti domácí Mafie, která připravovala půdu pro vznik Československa doma, o přísaze spisovatelů apod.
Za připomenutí by stálo, že legie v Rusku po separátním míru, to s cestou domů neměly jednoduché. Všechny vlaky byly odebrány pro návrat německých zajatců na Západní frontu a odsun legií se musel zastavit. Přitom docházelo k incidentům se Sovětskou mocí. K nejvážnějšímu incidentu došlo 14. května 1918 v Čeljabinsku.
Možná bychom si mohli připomenout, že zítra - 19. dubna je výročí vypálení osady Ploština, nedaleko Valašských Klobouk, kterou nacisté vypálili 24 jejích obyvatel zmasakrovali.
Možná bychom si nyní mohli také připomenout, že 24. dubna 1938 vyhlásil Konrad Henlein tzv. Karlovarský program, který byl fa ktickým požadavkem na odtržení Sudet.
Jistě je dobře vzpomenout těch, kdo bojovali proti komunistům, ale o tom 20. století nebylo. Bylo o založení naší republiky a dvou světových válkách.
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky