Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Tajemství Šmitahu: Senzacechtivá horečka, nebo proroctví? Letošní září nám připravuje podivné události. Krvavé měsíce v dějinách. Bát se, nebo doufat? Nemáme to v rukou

Tajemství Šmitahu: Senzacechtivá horečka, nebo proroctví? Letošní září nám připravuje podivné události. Krvavé měsíce v dějinách. Bát se, nebo doufat? Nemáme to v rukou

nahlíží do kalendáře a i bez pomoci „temných proroctví“ dochází k závěru, že letošní podzim přinese nejedno velké drama

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Kabala, numerologie, Talmud…  (Ivan Ducar)
03.09.15 22:26
S okultní naukami a nebo jinými alegorickými hračkami pro dospělé, je to podobné jako s Rubikovou kostkou – jsou krásné a samoúčelné.

Pravěký lovec vybrousil z mamutího klu kostičky, navléknul na kožený řemínek… a máme tu artefakt s okultním významem, jeho nositelka je krásnější nebo nositel v hierarchii svého kmene významnější. Něco jako Richard Krajčo s perličkami na krku nebo Tomáš Klus s řemínkama na zápěstí v pralese showbyznysu. (Karel Gott nosí sako.)

O něco později přimaluje starověký Egypťan na hrací kostku symboly a ještě později, v období římského impéria, do nevinné hry vstupuje mamon a sázky… vzniká další krásná věc – kasino.
I vynález pálené cihly (tak trochu kostky) umožnil budovat mnohem krásnější stavby, než jaké umožňovalo opracování surového kamene.
A pak přišla Nokia 5110 se svými digitálními kostičkami, vytvořila krásnou celosvětovou mánii a proslavila kultovního „hada“.

Pětadvacet malých kostiček lze vyrobit i v Maďarsku, propojit důmyslným mechanismem, obarvit jejich stěny a bez nápovědy a napoprvé velice obtížným způsobem protáčet a složit – v jednu velkou, krásnou, barevnou kostku! Což má asi stejný kosmický význam, jako přemisťovat po ledě gumový váleček nebo kopat do kožené kuličky.

Kabala, numerologie, Talmud, Rubikova kostka…

Někdo jiný si hraje s čísly nebo tak dlouho veteší legrační štěky a přisuzuje jim hlubší okultní význam, až se jich nahromadí takové množství, že jejich samotné zbiflování lze považovat za projevy učenosti – což je opět krásná věc! Jejich množství se samo o sobě stává prostředkem k vytváření dojmu inteligence. I nadprůměrně disponovaný člověk, který se stane obětí jakéhokoliv vzdělávacího systému a přemístí do hlavy tuny jalového balastu, přijde o svoji jiskru, o své duchovní libido zpravidla dřív, než se pokusí otřepat a začít samostatně myslet. Sbohem a šáteček… adijé samostatný úsudku.

Sbohem a kdybychom se nikdy nesetkali
bylo to překrásné a bylo toho dost
Sbohem a kdybychom si spolu schůzku dali
možná že nepřijdem že přijde jiný host

PS: „Volba zmíněných událostí není náhodná – jako tehdy, i tentokrát připadají všechny čtyři lunární zatmění na některý z židovských svátků.“…

No, je otázkou, zda „některé z židovských svátků“ nebyly v opačném gardu záměrně stanoveny na všechny čtyři lunární zatmění, bylo by to cool jako Facebook. Václav Havel také s oblibou vybíral pro různé významné společenské události jakoby náhodou různé významné datumy. On miloval skrytou symboliku, takové ty konstrukty se zednářským, okultním nádechem :) Nebo si něco špatně pamatuji?
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky