Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: 21. srpen 1968: Ani bratrská pomoc, ani okupace. Zástupný cíl. Metoda jak zabránit třetí světové válce. Proč není zájem znát pravdu? Manipulace na obou stranách

21. srpen 1968: Ani bratrská pomoc, ani okupace. Zástupný cíl. Metoda jak zabránit třetí světové válce. Proč není zájem znát pravdu? Manipulace na obou stranách

se dívá na srpnový mýtus z jiného pohledu a tvrdí, že mystifikace o této dějinné události mají hlubší důvod

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Co je vlastně řečeno v podtextu celého článku?  (Ivan Ducar)
25.08.15 06:11
Obsahuje nějaké konkrétní informace odkazované dílo doktora Čermáka „Operace Srpen 1968“? Knihu jsem bohužel nečet, článek je spíš stručnou reminiscencí.

Narážky na šestidenní válku v roce 1967, kdy arabská protiizraelská koalice utrpěla zdrcující porážku – a tím i její strategický spojenec Sovětský svaz – jsou správné. Tehdejší diplomatický debakl rudé velmoci ve střetu s USA, které podržely ochrannou ruku nad izraelskými Židy, bylo třeba ztrestat v rámci nějaké slabiny, náhradního cíle.

Hledání „náhradního cíle“ sovětskými maršály však trochu skřípe, protože v ruském (sovětském, carském) impériu nikdy nerozhodovala o strategických záležitostech vojenská chunta, toto privilegium vždy náleželo aristokratické šlechtě a pozděli ryze politickému establishmentu, sociální spodině v čele se soudruhem Uljanovem a desítkami tamějších sionistických kolaborantů, financovaných západními lichváři, která povraždila Romanovce a vzešla z bolševického převratu na počátku minulého století. Klasické revolucionářské bolševiky později nahradili vypasení a věčně ožralí komunisté, konče Leonidem Brežněvem v dobách blízkovýchodní krize.

Můj otec, armádní důstojník původně ruské národnosti, který vystudoval mimojiné vojenskou akademii, mi při dnešním rozhovoru po skype sdělil, že… žádný Dubček, žádné Pražské jaro, byly to jen stranické tanečky s pozdějšími, mnohdy drtivými dopady na lidské osudy – Sověti by k nám přišli tak jako tak. Na moji otázku o hledání „náhradního cíle“ podle doktora Čermáka však odpovědět nedokázal.

Nicméně se domnívám, že doktor Čermák vede svoji úvahu správným směrem. Brežněvův režim zřejmě zareagoval na anektaci Golandských výšin a celkové posílení mocenského vlivu USA na Blízkém východě, v regionu pro Sověty spřátelených zemí, pod falešnou vlajkou naší domnělé kontrarevoluce – totiž vpádem a rozmístěním svých vojenských základen v tradiční středoevropské sionistické baště, Československé republice. Oko za oko, zub za zub, řekl si Brežněv, lepší než třetí světová válka (s nejistým výsledkem podle mínění ruských maršálů). S podezřele exponovanou péčí o ekonomicky velice vlivnou židovskou populaci by bylo možné začít u Masaryka a skončit u Shapira, současného neoficiálního vůdce české páté kolony.

Takže Sověti v šedesátém osmém možná nepřijeli na železných ořích provádět „pořádkovou operaci ve vzpurné kolonii“, jak uvedl ve svém loňském článku při příležitosti výročí srpnových událostí šéfredaktor Protiproudu, pan Petr Hájek, ostatně česká politická reprezentace není ani dnes tou šedou zónou, která určuje pravidla hry pro Havly, Babiše, Bělobrádky, Schwarzenbergy, Sobotky a Zaorálky, jejich noty píšou američtí Židé. Sověti, a tady je gró mé podpory úvahy doktora Čermáka, přijeli na revanš „profackovat“ Izrael (a potažmo USA) na jeho „detašovaném pracovišti“.

Je to brutální představa a někde v těch archivech KGB to zřejmě o skutečné podstatě událostí v 68' takto bude i černé na bílém. A možná, že doktor Gustáv Husák něco věděl a pouštěl si před Andropovem hubu na špacír, stálo ho to jen funkci prvního tajemníka, byl „povýšen“ do formální role, jako prezident měl asi takové šance zasahovat do výkonné politiky, jako je má dnes Miloš Zeman. Husák raději mlčel, držel hubu a krok a donutil shrbit záda i celý národ.

Na rozdíl od Zemana.
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky