Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Válka v Evropě je asi nevyhnutelná: Ukrajina mezi benzínem a hasičákem. Co Putin chce? Amerika potřebuje rozpoutat válku. Mír totiž znamená pro Rusko vítězství. Je ještě naděje?

Válka v Evropě je asi nevyhnutelná: Ukrajina mezi benzínem a hasičákem. Co Putin chce? Amerika potřebuje rozpoutat válku. Mír totiž znamená pro Rusko vítězství. Je ještě naděje?

v brilantní politické analýze vysvětluje z ruského pohledu současnou situaci na Ukrajině i v Evropě, jazýčku na vahách geopolitických zájmů velkých hráčů světa, a dochází k jednoznačnému, i když nepříliš optimistickému závěru

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Na světě bude brzy líp  (Ivan Ducar)
02.05.15 18:19
a) Lavrov má srovnatelný potencionál vůdce jako Putin.
b) Několik poznámek v pokoře a míru vůči názorům ruského analytika Rostislava Iščenka. Využil jsem konzultace se svým oblíbeným rešeršérem, bývalým armádním důstojníkem ruské národnosti.

Částečně originální pohledy ruského komentátpra Rostislava Iščenka se mísí s recykláty názorů, které řadoví občané, například v České republice, zcela běžně vyjadřují v internetových diskuzích – resp. v místech, kde jim administrátoři kolaborujících serverů nemažou příspěvky a nekomplikují život.

Provázanost evropských a amerických technologií, zejména v IT oblasti, je extrémní, jejich zlomové odstřižení nebo eliminace (viz SWIFT atd.) by Evropanům způsobila nedozírné ekonomické škody. Přechod na srovnatelné technologie z eurasijského sektoru by byl (pokud právě neprobíhá) za prvé během na delší trať, za druhé je existence těchto sofistikovaných východních technologií na světovém trhu doposud sporadická (patenty, jejich průmyslová realizace a mnoho dalších limitujících faktorů).

Neže zbídačený Kyjev, ale EU nemůže nikoho zajímat? Trochu odvážné a sveřepé tvrzení ruského analytika, cítím tam trochu klapky na očích, cítím tak trochu snahu o akcent na „žurnalistickou beletrii“, než soudný pohled, racionální analýzu. Pročpak si Rusko nakupuje francouzské bitevní lodě nebo německou technologii (mám uvádět procenta)? Jedná se o nedostatek vlastních výrobních kapacit, jak argumentují? O reálnou existenci sofistikovaného průmyslu jde na prvním místě, mít know-how je jedna věc a mít možnost ho technicky realizovat druhá, minimálně to zabere drahný čas, než si jej stát, v minulosti primárně závislý na exportu přírodních zdrojů, vybuduje na vlastními území. (Už aby to bylo!)

I když jsou ukrajinské jednotky živené logisticky a částečně organizované velením ze strany US kolonizátorů – kdo si ozbrojené ukrajinské neonacisty, v čele s americkými seržanty, pustí přes hranici, aby tam rozšiřovali válečné konflikty? Kde by tahle neonacistická lůza brala vůbec motivaci něco takového provádět pod cizí vlajkou? Má to být hlad a bída a vidina ukojení základních životních potřeb části ukrajinských obyvatel, navlečených do vojenských mundůrů? Konspiračním teoriím se částečně nebráním, ale má to své meze. Tady správně analytik Iščenko upozorňuje, že Evropa možnosti politicky vzdorovat „ozbrojeným negrům a bagrům na nerosty“ má (a neže je měla a promarnila!), pozemní americké jednotky dostanou v Evropě přes držku stejně, jako dostaly v Koreji, Vietnamu nebo Avghánistánu. Poteče krev, ale ta jejich víc. Kéž by nemusela. Budeme platit daň za proradnost evropských kolaborantů, zejména bruselských politiků a vojenských generálů. A až to případné krveprolití skončí, Bůh ty kolaboranty (potažmo jejich seznamy) ochraňuj, aby neskončili jako Mussoliniho karikatury na pražských kandelábrech.

Evropa nestojí o svůj „úplný kolaps“ a zřejmě průběžně pečlivě zvažuje veškeré detaily, které by k něčemu takovému díky zbrklým tahům mocných reálně vedly. Civilizovaní Evropané čelí nevybíravým politickým (potažmo ekonomickým) výhrůžkám zdechajících amerických jestřábů. Cením si každého odvážného vystoupení nezávislých poslanců v jakémkoliv evropském parlamentu, zejména v Bundestagu, ale ekonomiku vytvářejí v tržním hospodářství především místní podnikatelé, místní kapitalisté, bankéři a místní oligarchie (ačkoliv se jedná o zprofanovaný výraz východní provenience). Jejich nerozvážné kroky mohou mít za následek ekonomickou katastrofu. Civilizovaným Evropanům je třeba přiklonit se k eurasijskému prostoru jako soli a tak to i bude, avšak je třeba činit tyto kroky velice opatrně, prozíravě, takticky a brát ohledy na životní standardy občanů, které tyto elity na politickém nebi buďto zastupují, nebo je z pozice majitelů výrobní prostředků defacto živí. Na to by měly brát ohled i brilantní politické analýzy, které se ne zcela úplně drží všední reality.

Na světě bude brzy líp. Stane se tak z Vyšší moci, jako se v zásadních rozměrech doposud vždy dělo. Dvě světové velmoci v tom hrají vedlejší roli a malé státy komparz. Bez vedlejších rolí a komparzu však není dějinného eposu. Illias a Odysea, Russia a Nový svět. Pravda a Lež v režii Všemohoucího? Tak nějak jest.
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky