Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Výročí letu Apollo 13 znovu otevírá nezodpovězené otázky: Velký skok pro lidstvo, nebo jen špatně zrežírovaný podvod? Patnáct důvodů proč člověk na Měsíc zatím nikdy nevstoupil

Výročí letu Apollo 13 znovu otevírá nezodpovězené otázky: Velký skok pro lidstvo, nebo jen špatně zrežírovaný podvod? Patnáct důvodů proč člověk na Měsíc zatím nikdy nevstoupil

komentuje téma „jedenáctého září pro pokročilé“ a ve světle známých nezodpovězených otázek se ptá, zda se mohl člověk v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století na Měsíc dostat, přežít a vrátit se zpátky na Zemi

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
to musite absolutne videt  (Dagmar Marchez)
18.04.15 18:07
Dieudonné - J'ai fait le con - George W-Bush - Guerre en Irak (Le mensonge) youtoube
Gangnam-style FOREVER  (Ivan Ducar)
18.04.15 00:35
Jsou to každopádně podvodníci ti amíci :), ale zkusím zalobovat v jejich prospěch, provedu ovíněný kavárenský protištěk, zaměřím se na očividné paradoxy.

Prach „na kapotě“
Podloží na místě přistání mohlo být tvrdé, kamenité, s několikacentimetrovou vrstvou měsíčního prachu (astronauti se nebořili, zanechávali plytké stopy). Totálně dehydrovaný měsíční prach má téměř nulovou adhezi, ulpívací schopnost, jedná se pravděpodobně o jemné mikročástice, které by tlak motorů rozptýlil do velké dálky od místa přístání bez zpětných vírů, které vznikají jen při odporu okolních plynů (atmosféry), jako při modelování této situace na Zemi.

Třepotající se vlajka
Pokud byly vlajka a tyčka z pružného materiálu (což zřejmě byly), ve vakuu by postačilo, aby kosmonaut vyvolal vibrace celého objektu a vznikne stejný efekt, jaký vytváří vlajka v poryvech větru (dá se to dobře dosledovat z prostředí kabiny v beztížném stavu, kdy se například textil vlní kynetickou setrvačností odlišným způsobem, než v prostředí s gravitací, na Měsící byl vliv nízké gravitace na pohyb vlajky s ohledem na její hmotnost minimální, v beztížném stavu je vše tzv. neposedné – vlasy, tekutiny, trajektorie pohybu volně se pohybujících předmětů, pohyb vlajky na Měsící by šel docela dobře simulovat ve stojaté vodě, a tam by skutečně jakoby vlála, pokud dostane pohybový impuls, stačilo by „brnknout“ do tyčky).

Sporadické foto
Podle směru vržených stínů menších nerovností lze usuzovat, že se jedná o zdeformovaný, zakřivený obraz, fotil to zřejmě mobilem :), stíny menších kamenů mají přibližně stejný úhel dopadu, jako stín kosmonauta.

Konspirační výpočty ohledně startu lunárního modulu z povrchu Měsíce počítají se zmenšenou gravitací? Kosmonauti dělali na Měsíci šestimetrové skoky lehkým odrazem (teda prý).

Vlastní magnetické štíty kosmických raket anebo modulů nejsou technicky nemyslitelná záležitost. Opatření ohledně bezpečnosti – ta ochrana proti radiaci – se vždy několika, ne-li mnohonásobně přehání. Je to stejné, jako když se staví mosty. 120°C není žádná kritická teplota pro přežití v sofistikovaném skafandru.

Jde o to, že v Americe nežijou jenom izraelští mentálové, kteří rabují okolní svět, žijou tam i normální lidé, kteří toho dost umí a zdaleka nesouhlasí se vším, co na ně políčí vypelichaný jestřáb. Jenže… svět údajně není spravedlivý, jak pravil doktor Dramlin ve filmu Kontakt, kde Jodie Foster nevzdala předem prohraný boj s úředním šimlem a nakonec zažila zasloužený průjezd červí dírou, ten film miluju, viděl jsem ho přibližně padesátkrát :)

Američané na Měsící ten malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo asi učinili, ale bylo to rodeo, Tom Hanks by se přece nepropůjčil k nějakému hollywoodskému škváru.

No a kdyby tam nikdy nebyli, čert je vem, je to stejně jen otázka času, než si někdo na Měsíci zatančí gangnam-style. Netřeba soutěžit, je třeba spojit síly, nejen ruské a americké mozky, všechny na tom širém světě, v protiproudu.
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky