Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Ve stínu studené války: Co poveze Robert Fico do Kyjeva? Budeme slavit konec druhé světové války v Berlíně? Shodí na Donbas atomovou bombu?

Ve stínu studené války: Co poveze Robert Fico do Kyjeva? Budeme slavit konec druhé světové války v Berlíně? Shodí na Donbas atomovou bombu?

se zamýšlí nad smyslem připravované „státnické“ cesty slovenského premiéra do země, do níž smí vkročit jen s povolením „Eurosojuzu“ a ptá se, zda jsou na Ukrajině indiáni

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Occamova břitva  (Ivan Ducar)
27.01.15 16:35
(Occamova břitva je princip logické úspornosti. Pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované.)
.....................
Smysl státnické cesty slovenského premiéra do Kyjeva může mít obecnější a jednodušší význam, než nabízí konspirační teorie o půjčkách na obnovení Donbasu, o dodávkách slovenského plynu nebo odpadu z výstrojního skladu – když podle představ amerických Židů nevyšel plán A, tj. diverze směrem na východ k Novorosii a Putinově Rusku, nadešel čas realizovat plán B, tj. obrátit pozornost a podmaňovat si nové kolonie otroků směrem od Kyjeva na západ. A tam leží na hranicích jako první na ráně Slovensko. Proč se scházet někde na pohraničí v Užhorodě nebo Sobranciach, když neonacistická centrála a její západem propagovaná zvrácená medializace byla za 5 miliard dolarů vybudována již v Kyjevě, ve štábu ukrajinské legie NATO, jak ji nedávno poměrně vtipně nazval Vladimír Putin? Za hranicemi Slovenska pak leží Česko, Maďarsko, Rakousko… a krůček po krůčku celá střední Evropa, kde víceméně stále jen dřímají, nebo cvičně zlobí (zatím jen) Zemana a Orbána další a další legie Páté kolony. Je třeba improvizovat, podložit pět miliard stále prašivějších dolarů nějakými hodnotami se musí. Zlato došlo.

Přestože Fico deklamoval svoje slova o nesmyslnosti protiruských sankcí, domnívám se, že tento člověk je schopen změnit názor i lusknutím prstu, pokud k jeho „státnickým uším“ dolehne nějaká zajímavá nabídka nebo osobní perspektiva z té úplně nejvíc nejdůležitější zaoceánské centrály, příslib, pro který si prozměnu český premiér dojel zřejmě osobně. Z očí do očí se to vyřizuje líp a ty „podstatné“ části jednání proběhnou beze svědků, pardon – bez přítomnosti nezávislých publicistů.
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky