Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Stopy vedou k „velké provokaci“: Jaderný výbuch v Americe? Hacker, který se naboural do vládních e-mailů i exšéf CIA tvrdí totéž. Je v problémech jen rubl?

Stopy vedou k „velké provokaci“: Jaderný výbuch v Americe? Hacker, který se naboural do vládních e-mailů i exšéf CIA tvrdí totéž. Je v problémech jen rubl?

zkoumá nezávislé americké zdroje informující o přípravách jaderné provokace, která se může stát fatálním bodem zlomu v napjaté mezinárodní situaci

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Pád ruského rublu  (Ivan Ducar)
17.12.14 14:56
Nejsem ekonom a nerozumím složité problematice tvorby měny a uvítal bych, kdyby na moji otázku závěrem někdo zasvěcený odpověděl.

Když došlo po pádu berlínské zdi ke sjednocení východního a západního bloku v Německu, občané bývalé NDR obdrželi od svých západních bratří tvrdou Marku v poměru 1:1 výměnou za svoji východní. Moje otázka zní, zda ruský rubl a zlatem podložený ruský rubl, nejsou náhodou dvě různé měny? Až současný, zlatem nekrytý ruský rubl zdevalvuje na kritickou hodnotu (důvody nejsou prioritní, ať již díky uměle vyvolaným ekonomickým sankcím ze strany USA a EU nebo provázaným dopadům ceosvětové krize)… nedojde k revitalizaci ruské měny podobně, jako ve sjednoceném Německu po pádu berlínské zdi a k definitivnímu odříznutí petrodolaru jako rezervní měny? To by pak totiž Američané nemuseli vymýšlet žádnou jadernou provokaci.
RE: Pád ruského rublu  (Ivan Ducar)
17.12.14 15:44
PS: Trochu jsem přehlédnul článek an Parlamentních listech, kde se Jan Campbell svým způsobem dotýká mojí otázky, ovšem ve skutečnosti nabízí jiný úhel pohledu:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-se-podival-na-krizi-v-Rusku-Je-to-pry-uplne-uplne-jinak-350506
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky