Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Rok 2015: Šílený svět při pohledu ze Slovenska. Je premiér Fico levicový Churchill? Místo EU Středoevropská federace. A vyzná Vladimír Putin „Je t'aime“ nové francouzské prezidentce?

Rok 2015: Šílený svět při pohledu ze Slovenska. Je premiér Fico levicový Churchill? Místo EU Středoevropská federace. A vyzná Vladimír Putin „Je t'aime“ nové francouzské prezidentce?

přemýšlí nad situací na Slovensku a zdají se mu při tom sny, které dalece překračují hranice nejen jeho vlastní země, ale celých kontinentů...

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Díky, tohle se dobře četlo :)  ()
16.12.14 02:11
Žádné zbytečné kličky, komenty a smělé nápady přímo k věci.

Středoevropskou federaci po současných pofidérních manévrech našich slovanských polských bratří asi nemá vůbec smysl srovnávat s Visegrádem, kterému se Vaše SF defacto velmi podobá, a i když by taková formace uprostřed Evropy, oproštěná od bruselských úředníků a řinčení zbraněmi NATO, byla v rámci technické realizace zřejmě na velmi dlouhé lokte, nápad je to krystalicky čistý a mne osobně velmi zaujal. Jen jsem trochu nepochopil narážku na součást Podkarpatské Rusi v takové nové geopolitické oblasti, to by si museli napřed Ukrajinci vyřešit svoji vlastní federaci a umožnit Rusínům nějakou formu samosprávy (Putin by tomu jistě nebránil, v Kyjevě by to však viděli stoprocentně jinak).

Kdykoliv jsem v nedávné době udělal na českých mainstream serverech pro ovce a pátou kolonu narážku na existenci Marine Le Pen, bylo jen otázkou času, kdy si administrátoři najdou záminku pro šikanu a ban… a ejhle, pan Clementis má takové krásné sny :)

Děkuji, svěží vánek, duše politologa a bonus nezničitelného snílka, který dokáže inspirovat k zamyšlení. Hoci by som mohol písať aj po slovensky, radšej nebudem, lebo to nie je moja rodná reč a ani som už nevedel, čo je to také „tútor“.

PS: Německo představu určitého typu Evropské federace (která by mohla nahradit koloniální projekt EU), v alespoň okleštěné formě ekonomicky silnějších států, nikdy neopustí. Je to i moje přání.
Je t'aime  (Ajuska Usata)
15.12.14 20:36
Tak to teda ne..!!! Putin jen jednu zenu ma.. a to jsem ja !!! :-)
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky