Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: České století – škola manipulace: Skanzen bolševismu na Kavčích horách lže jako za Brežněva. EU zde byla odjakživa. Václav Klaus je démon. Podvod za všechny (naše) prachy

České století – škola manipulace: Skanzen bolševismu na Kavčích horách lže jako za Brežněva. EU zde byla odjakživa. Václav Klaus je démon. Podvod za všechny (naše) prachy

komentuje závěrečný díl seriálu ČT České století, který svými mystifikacemi korunuje všechny otázky, jež se nad další existencí „veřejnoprávní“ havlistické hlásné trouby dnes vznášejí

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Vaclav Klaus  (Ajuska Usata)
15.12.14 21:46
Prestoze jsem zamerenim spis levicak,nikdy mi p.Klaus nevadil jako prezident, ba naopak...Prakticky vsem jeho krokum jsem rozumela..Jiste ze jsem nepororozumela jeho amnestii na konci jeho pr. funkce...Me obycejne hodnoceni...mozna naivni,mozna ne---bylo,ze k tomu byl dotlacen..At uz vydiranim,ci vyhrozovanim---co my vlastne vime o vysoke politice....Ale kazdopadne si myslim,ze zrovna jako p.Zemanovi mu na tehle pidizemicce zalezelo a snazil se o jeji dobro...Dnes je dnes a ja se za to vubec nestydim--v obou kolech jsem volila p.Zemana a jsem s tim naprosto spokojena...V dnesni dobe je to podle mne clovek ve spravny cas na spravnem miste...S pozdravem Katka
Klišé s právníky  (Ivan Ducar)
12.12.14 02:17
Dobrý den, pane Musílku,

děkuji za Vá zajímavý článek a smím-li, rád bych jen poznamenal, že mi v závěru pasáže „Klišé s právníky“ schází alespoň drobný odstavec, kde bych se jako nezasvěcený čtenář dozvěděl, proč docházelo „k pokulhávání právníků za ekonomy“, proč v tak klíčovém období transformace k tržnímu hospodářství nedošlo k synchronizaci tvorby legislativy a průběhu privatizace. Měl bych si představit, že Pavel Rychetský a jeho vládní legislativci odmítali spolupráci na efektivním průběhu ekonomických změn (ve prospěch řadových občanů), nebo tento průběh dokonce záměrně paralyzovali a protahovali období českého Klondiku? Nabízí se totiž logická otázka, zda naopak „architekti transformace“ příliš nepospíchali s nastartováním a spuštěním celého procesu změn, jestliže dokázali předpokládat všechna rizika pozdějšího nekalého jednání jednotlivců.

..........................
„To, že zákony umožňovaly i nekalá jednání jednotlivců – a někdy šly přímo proti záměrům architektů transformace – bylo věcí tehdejších vládních legislativců řízených dnešním předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským. Nikoho jiného. Ano, právníci pokulhávali za ekonomy, na rozdíl od nich nebyli na zásadní změny připraveni a zákony často podle toho vypadaly. Za to ale nemůže Václav Klaus. To ale dnes (a již téměř čtvrt století) nechce nikdo z manipulátorů slyšet.“
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky