Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Láska v praktickém životě: Čistota lidské bytosti jako nejvyšší hodnota. Láska není sex, láska nejsou city. Proč může jen nemilující člověk být tolerantní?

Láska v praktickém životě: Čistota lidské bytosti jako nejvyšší hodnota. Láska není sex, láska nejsou city. Proč může jen nemilující člověk být tolerantní?

se zamýšlí nad podobami skutečné lásky, které „pokrokoví“ liberálové mají za přežitek, což jim však paradoxně zavírá cestu k tomu, po čem touží

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Trochu jiný pohled  (Ivan Ducar)
02.03.15 14:10
Existuje dokonalý pocit štěstí v lásce, netrvá dlouho a prožívají ho jen mladí lidé, nezatížení společenskými konvencemi, později toho už nelze dosáhnout hladce, zkušenosti vytváří bariéry, anebo lidé ve vztazích, ve kterých se spojí starší muži s podstatně mladšími ženami (dívkami, lolitami). Taková je pravda a má historické kořeny, neuhnu ani o píď. Viděli jste filmový příběh francouzského středoškolského profesora a jeho studentky „Sňatek bez domova“ (Noce Blanche, Vanessa Paradis, Bruno Cremer)? Přesně tohle mám na mysli. Někdo z nás to i zažil. Třeba i dvakrát, ale podruhé se už jedná v podstatě o zázrak.

Skutečná láska sama o sobě je darem od Boha; pokud ji Bůh člověku dopřeje, umožní mu svobodu věřit v sebe anebo v jiné, milovat sebe sama anebo bratry a sestry vyvolené. Bůh nežárlí, dar skutečné světské lásky netrvá věčně – věčná je pouze Jeho náruč. Zjistí to každý, kdo ten vzácný dar přijme (každý člověk po něm bytostně prahne), dar, který stojí za ten pozdější nevyhnutelný pád. Co však člověka nezabije, to ho posílí, a pokud přežije, rozuměj – pokud znovu najde sám sebe, zůstane nadosmrti bohatý. A může se vrátit zpátky, Vy víte ke komu.
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky